Działalność dydaktyczna
Działalność dydaktyczna
Misją Katedry Logistyki jest kształcenie kadr dla gospodarki, opartej na umiejętnym zarządzaniu całymi łańcuchami dostaw, jak i poszczególnymi ogniwami tychże łańcuchów. Zadaniem pracowników Katedry jest koncentracja na rozwoju umiejętności dydaktycznych, aby w sposób efektywny przekazywać wiedzę studentom podczas zajęć obowiązkowych, fakultatywnych, w tym oraz opartych na tutoringu akademickim. Wartością dodaną dla prowadzonych zajęć jest wysoki poziom doświadczenia naukowego i biznesowego pracowników oraz współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym, co pozwala na bezpośredni kontakt studentów z praktycznymi problemami logistycznymi występującymi w organizacjach prywatnych i publicznych. Organizowane są liczne spotkania z praktykami biznesowymi, w trakcie zajęć i poza zajęciami (np. w ramach cyklu „Spotkania z praktyką logistyki”), a zajęcia dydaktyczne są prowadzone przy użyciu oprogramowania światowej klasy (np. SAP S/4HANA, ARIS czy STATISTICA).
Pracownicy Katedry starają się na bieżąco odpowiadać na wymagania rynku pracy, m.in. poprzez kontakt z licznymi pracodawcami z Pomorza i innych regionów Polski. Współpracują także z absolwentami, którzy niejednokrotnie biorą udział w spotkaniach ze studentami, chętnie dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i przemyśleniami na temat pracy w logistyce.
Katedra Logistyki odpowiada za rozwój programów kształcenia na kierunkach Logistics and Mobility oraz na wybranych specjalnościach i modułach kierunku Ekonomia na poziomie licencjackim i magisterskim. Studenci tych kierunków mają możliwość poszerzenia swojej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych poprzez udział w ogólnopolskim programie rozwojowym TopYoung100 oraz wyjazdy zagraniczne w ramach dedykowanego logistyce programu CEEPUS.
Przy Katedrze funkcjonuje również Naukowe Koło Logistyki.