Wyjazdy pracowników

Wyjazdy pracowników

 Rekrutacja pracowników na wyjazdy dydaktyczne

  

Informacje wstępne 

W roku akademickim 2024/25 rekrutacja pracowników na wyjazdy dydaktyczne odbywa się na poziomie wydziałów. Wydział Ekonomiczny otrzymał 32 miejsca. Z tej liczby 16 miejsc przeznaczonych jest na rekrutację zimową i 16 na rekrutację letnią (w przypadku nie wypełnienia liczby miejsc w rekrutacji zimowej, pula miejsc niewykorzystanych dodawana jest do liczby miejsc w rekrutacji letniej). 

Zasady rekrutacji 

Organem kwalifikującym na wyjazdy pracowników w ramach poszczególnych wydziałów są Wydziałowe Komisje ds. Oceny Wniosków. Komisje powoływane są przez Dziekana Wydziału lub osobę upoważnioną przez Dziekana, w celu przeprowadzenia procedury konkursowej, składającej się z minimum 3 osób, pracowników danego Wydziału. Skład komisji Wydziału Ekonomicznego: dr hab. Joanna Bednarz, prof. UG, dr hab. Przemysław Borkowski, prof. UG, dr Magdalena Markiewicz, dr Agata Olechnowicz-Szewczyk, dr Renata Orłowska. 

Wydziałowa rekrutacja na wyjazdy STA prowadzona będzie w dwóch turach, uwzględniając planowany czas realizacji mobilności. 

  • I tura: 

  • Termin rekrutacji: 15.09.2024 – 04.10.2024  

  • Ogłoszenie wyników: 07.10.2024 

  • Okres mobilności: 14.10.2024 – 21.02.2025 

  • II tura: 

  • Termin rekrutacji: 15.01.2025 – 10.02.2025  

  • Ogłoszenie wyników: 11.02.2025 

  • Okres mobilności: 24.02.2025 – 30.09.2025 

Ocena wniosków 

  • Wydziałowa Komisja ds. Oceny Wniosków podejmuje decyzję o przyznaniu dofinansowania w zakresie dostępnych miejsc w ramach programu Erasmus+ STA przyznanych na dany Wydział. 

  • Ocena złożonych wniosków STA będzie podlegała następującym kryteriom: 

 

Nr kryterium 

Kryterium 

Punkty/waga kryteriów 

Prowadzenie zajęć dydaktycznych w języku obcym, co najmniej rok wcześniej przed złożeniem wniosku w ramach programu nauczania na UG:  

- w minimalnym wymiarze 15 godzin w danym roku akademickim 

 

- powyżej 30 godzin w danym roku akademickim 

Ocena merytoryczna wniosku STA dokonana przez Komisję  

 

Brak wcześniejszych wyjazdów w ramach Mobilności Programu Erasmus + 

Współautorstwo z autorem z zagranicznego ośrodka akademickiego/naukowego przynajmniej jednego artykułu naukowego napisanego w języku obcym, opublikowanego nie wcześniej niż na 3 lata przed złożeniem wniosku w czasopiśmie bądź wydawnictwie zagranicznym (Informacja z Bazy Wiedzy UG) 

Autorstwo przynajmniej jednego artykułu naukowego napisanego w języku obcym, opublikowanego nie wcześniej niż na 3 lata przed złożeniem wniosku w czasopiśmie bądź wydawnictwie zagranicznym (Informacja z Bazy Wiedzy UG)  

Złożenie wniosku mobilności STA na wyjazd do Uczelni w ramach konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas – SEA-EU) 

Działalność na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej wydziału/uczelni (np. organizacja konferencji międzynarodowych, przygotowywanie umów dwustronnych w zakresie współpracy dydaktycznej, przygotowanie BIP, realizowanie projektów Erasmus+, itd.) 

 

  • Kolejność przyznania dofinansowania odbywać się będzie na podstawie liczby uzyskanych punktów wg listy rankingowej. Lista rankingowa będzie ustalona od miejsca nr 1 do miejsca nr n, gdzie liczba n oznacza– liczbę pozostałych wolnych miejsc w ramach przyznanych wydziałowi mobilności na cały rok akademicki. Komisja jest odpowiedzialna za wyliczenie punktacji i sporządzenie listy rankingowej. 

  • Dofinansowanie otrzymają wnioski STA, które uzyskają najwyższą punktację zgodnie z rankingiem, w ramach przyznanych miejsc dla danego wydziału/jednostki na dany semestr roku akademickiego. Komisja ds. Oceny Wniosków podejmuje decyzję o nieprzyznaniu dofinansowania dla danego wniosku i kolejnych, jeśli te wnioski STA znajdują się na miejscach rezerwowych. 

  • Jeśli więcej niż jeden wniosek zajmie pozycję rankingową, która może spowodować przekroczenie przyznanej puli miejsc na dany semestr, ostateczną decyzję o przyznaniu dofinansowania podejmuje Komisja oraz Dziekan. 

  • W przypadku złożenia wniosku przez członka Komisji, wniosek ten jest rozpatrywany bez udziału w/w członka w obradach Komisji. 

Procedura aplikacyjna dla pracowników 

Komplet dokumentów aplikacyjnych należy złożyć w formie elektronicznej (email wraz z załącznikami na adres: erazmuswyjazdywe@ug.edu.pl). Rozpatrywane będą wnioski wysłane wyłacznie w wiadomości ze służbowych adresów email. Nieprzekraczalny termin przesłania emaila i załączonych dokumentów to: dla rekrutacji zimowej 04.10.2024 r., dla rekrutacji letniej 10.02.2025 r. (decyduje czas serwera UG). 

W treści emaila prosimy o wklejenie następującej tabeli (wypełnionej przez aplikującego) 

Nr kryterium 

Kryterium 

Należy wypełnić poniższe wiersze według zaleceń wynikających  
z kryteriów 

Nazwa uczelni na wyjazd do której składany jest wniosek 

 

Nazwa zajęć dydaktycznych w języku obcym, prowadzonych co najmniej rok wcześniej przed złożeniem wniosku w ramach programu nauczania na UG w minimalnym wymiarze 15 godzin w danym roku akademickim (jeżeli aplikujący takie zajęcia prowadził) 

 

Oświadczam, że w ostatnich 5 latach brałem udziału w wymianie w ramach programu Erasmus+ (TAK/NIE) 

 

Współautorstwo z autorem z zagranicznego ośrodka akademickiego/naukowego przynajmniej jednego artykułu naukowego napisanego w języku obcym, opublikowanego nie wcześniej niż na 3 lata przed złożeniem wniosku, w czasopiśmie bądź wydawnictwie zagranicznym (prosimy o wskazanie JEDNEGO takiego artykułu – musi on figurować w Bazie Wiedzy UG) 

 

Autorstwo przynajmniej jednego artykułu naukowego napisanego w języku obcym, opublikowanego nie wcześniej niż na 3 lata przed złożeniem wniosku w czasopiśmie bądź wydawnictwie zagranicznym (prosimy o wskazanie JEDNEGO takiego artykułu – musi on figurować w Bazie Wiedzy UG 

 

Złożenie wniosku mobilności STA na wyjazd do Uczelni w ramach konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas – SEA-EU) 

 

Działalność na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej wydziału/uczelni (np. organizacja konferencji międzynarodowych, przygotowywanie umów dwustronnych w zakresie współpracy dydaktycznej, przygotowanie BIP, realizowanie projektów Erasmus+, itd.) 

 

 

Dokumenty 

Dokumenty, które należy załączyć do emaila: 

  • Staff Mobility for Teaching – program mobilności podpisany przez wnioskującego, uczelnię wysyłającą i uczelnię goszczącą (link2). 

O wynikach rekrutacji osoby zakwalifikowane oraz osoby znajdujące się na liście rezerwowej zostaną poinformowane mailowo w dniu 11.02.2025 r. 

Informacje dodatkowe 

  • Stypendium Erasmus+ nie może pokrywać tych samych kosztów, które już są albo będą sfinansowane z funduszy UE. 

  • Stypendium Erasmus+ na wyjazdy dydaktyczne wiąże się z wyjazdem w celach dydaktycznych. 

  • O fundusze mogą ubiegać się nauczyciele akademiccy podczas urlopu naukowego, jednak nie podczas innych urlopów (wypoczynkowego, rodzicielskiego, wychowawczego, chorobowego, dla poratowania zdrowia, bezpłatnego).  

  • Nie ma możliwości realizowania mobilności podczas urlopu wypoczynkowego, rodzicielskiego, wychowawczego, chorobowego, dla poratowania zdrowia ani bezpłatnego. 

  • Możliwa jest realizacja mobilności w ramach programu Erasmus+ podczas urlopu naukowego. 

View changelog

Submitted on śr., 08/28/2024 - 12:12 by Waldemar Kuczewski Changed on wt., 01/07/2025 - 08:49 by Roland Olszewski