Spotkanie z Praktyką Logistyki

Spotkanie z Praktyką Logistyki

 

Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 20 stycznia o 9:45 w sali C301. Tym razem w roli w prelegenta wystąpi p. Klaudia Leszczyńska-Reszka, Liderka ds. dystrybucji zagranicznej w LPP Logistics.

Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.

 

Klaudia Leszczyńska-ReszkaKlaudia Leszczyńska-Reszka, Liderka ds. dystrybucji zagranicznej 

Związana z Grupą LPP od 5 lat. Jedna z pierwszych stażystek w programie Summer Fashion Lab, gdzie stawiała pierwsze kroki w obszarze logistyki. Obecnie pełni funkcję Liderki ds. dystrybucji zagranicznej. Zarządza zespołem 7 osób, odpowiadając za terminowe i efektywne dostawy do salonów marek Grupy LPP na 14 rynkach zagranicznych. Na co dzień koncentruje się na koordynacji procesów dystrybucyjnych oraz ciągłym poszukiwaniu nowych rozwiązań w zakresie optymalizacji modeli dostaw. 

 

 

Logo LPP Logistics

O przedsiębiorstwie:

LPP Logistics to jeden z największych polskich operatorów logistycznych. Zarządza siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP, do której należą popularne marki odzieżowe: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Oferuje kompleksowe rozwiązania wspierające globalną działalność biznesową Grupy w zakresie transportu, spedycji i logistyki – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez obsługę celną w oparciu o własną agencję, aż po zaawansowaną logistykę magazynową wykorzystującą nowoczesne systemy, jak WMS czy rozwiązania typu Warehouse Intelligence oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

Obecnie dostarcza produkty marek LPP do 46 krajów na trzech kontynentach. Umożliwiają to nowoczesne centra dystrybucyjne i fulfillment centers zlokalizowane w Polsce, Rumunii oraz na Słowacji. Największą siłą jest jednak zespół, który tworzy obecnie ponad 8 tysięcy osób. LPP Logistics zatrudnia specjalistów w obszarach: supply chain, automatyka i inżynieria logistyczna, analizy logistyczne, logistyka e-commerce, a także w obszarze utrzymania ruchu czy operacji magazynowych. 

 

Temat spotkania:

Logistyka i dystrybucja na rynkach zagranicznych w branży fashion

Podczas spotkania przedstawiony zostanie proces przygotowania wysyłki, odbioru towarów z magazynu oraz wyboru kanałów dystrybucji poza granicami kraju. Zwrócona zostanie uwaga na wyzwania, takie jak koszty, czas dostaw czy różnice prawne funkcjonujące w danym kraju. 

 

View changelog

Submitted on czw., 01/15/2026 - 14:20 by Waldemar Kuczewski Changed on czw., 01/15/2026 - 14:30 by Waldemar Kuczewski