V Sopockie warsztaty logistyczne
W dniach 22-23 XI odbyły się V Sopockie Warsztaty Logistyczne, organizowane przez Naukowe Koło Logistyki UG
W dniach 22 – 23 listopada 2018 studenci Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego mieli możliwość wzięcia udziału w V Sopockich warsztatach logistycznych organizowanych na naszym Wydziale przez Naukowe Koło Logistyki UG. W tym dorocznym wydarzeniu, objętym patronatem honorowym JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego oraz Prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu, wzięło udział ponad 160 studentów z 10 uczelni z całej Polski.
Podczas uroczystej inauguracji po przywitaniu gości przez dra Leszka Reszkę - opiekuna naukowego NKL UG oraz Edytę Stoltmann - Prezes NKL UG, w imieniu Władz Wydziału głos zabrała dr Magdalena Markiewicz - Prodziekan ds. rozwoju i współpracy z biznesem, oficjalnie otwierając wydarzenie. Następnie prof. dr hab. Mirosław Chaberek - Kierownik Katedry Logistyki UG, wygłosił krótkie przemówienie, wprowadzając w tematykę warsztatów.
W części merytorycznej odbyło się jedenaście interaktywnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli świata praktyki:
- dr inż. Grzegorz Lichocik, Magdalena Jamroziak (Dachser): Komunikacja w sieci dostaw
- Agnieszka Meler, Karol Podlaski (Uni-logistics sp. z o.o.): Wyzwania branży TSL w kontekście zmian pokoleniowych – wpływ na możliwość budowania stabilnych i profesjonalnych struktur organizacyjnych
- Michał Czerwiec (ELSE Systemy Informatyczne): Automatyzacja w systemach WMS – etykiety obce (kurier) dla paczek wysyłkowych
- Aleksandra Szychowska, Ewa Szyngwelska, Magdalena Borzestowska (Federal-Mogul BIMET S.A.): Obsługa logistyczna klientów w branży automotive na przykładzie Federal-Mogul BIMET S.A. w Gdańsku
- Paula Bąkowska, Piotr Kowalski (IKEA): Łańcuch dostaw w IKEA Retail
- Kajetan Jagłowski (PEKAES Sp. z o.o.): Logistyka 4.0
- Joanna Stankiewicz-Małkowska, Aleksandra Krzemińska-Goeck, Adam Sobisz, Mateusz Pobłocki (Flex): Planowanie w łańcuchu dostaw – praktyczne podejście
- Bogumił Paszkiewicz (Trans.eu Group S.A.): Gry logistyczne
- Paweł Wojciechowski (Polski Komitet Narodowy Epal): Palety - kosztowny przyjaciel logistyki
- Iwona Wasielewska – Marszałkowska: Praktyczne aspekty obsługi spedycyjnej współczesnych łańcuchów dostaw – czyli jak zostać spedytorem? - V (kolejna) odsłona „give me 5(W) spedytorze”
- Dariusz Mierkiewicz (Port of Koper): Optymalizacja w łańcuchach dostaw na przykładzie wybranych grup ładunków spożywczych w exporcie i w imporcie z Bliskiego Wschodu i Afryki
Oprócz sporej dawki praktycznej wiedzy uczestnicy warsztatów otrzymali imienne certyfikaty uczestnictwa podpisane przez prowadzących oraz opiekuna naukowego NKL.
Podczas pierwszego dnia rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs na najlepszy referat, któremu przyświecało hasło: „Logistyka w teorii i praktyce”. Wszystkie prace okazały się ciekawe i zostały wysoko ocenione przez Komisję konkursową.
Organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników na wieczorną imprezę integracyjną. Była to okazja nie tylko do wyśmienitej zabawy, ale też do wymiany poglądów i doświadczeń między studentami, pochodzącymi z różnych stron kraju. Imprezę uświetnił koncert Adama Kalinowskiego, który pełni również funkcję Wiceprezesa NKL.
Drugiego dnia uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się logistyce „od kuchni”, obserwując rzeczywiste systemy wsparcia logistycznego, uczestnicząc w wizytach studyjnych w przedsiębiorstwach:
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i zapraszamy wszystkich na kolejne edycje wydarzenia. Mamy nadzieję, że te bogate we wrażenia dni będą inspiracją zarówno do dalszego poszerzania wiedzy logistycznej, jak i jej wykorzystania w przyszłej logistycznej praktyce zawodowej.