Dwa koła naukowe Wydziału Ekonomicznego organizowały Ogólnopolskie Seminarium NZB z Warszawskim Instytutem Bankowości „Gospodarka i finanse w Polsce i na świecie
10 czerwca 2025 roku członkowie i opiekunowie Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych oraz Koła Naukowego Przedsiębiorczości Start-UP działającego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego wzięli udział w Ogólnopolskim Seminarium Związku Banków Polskich pt. „Gospodarka i finanse w Polsce i na świecie”.
Wydarzenie zostało zorganizowane już po raz kolejny przez Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem we współpracy z Warszawskim Instytutem Bankowości, Związkiem Banków Polskich, a z Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyły w nim trzy koła naukowe: Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych i Koło Naukowe Przedsiębiorczości Start-UP działające na Wydziale Ekonomicznym oraz Koło Naukowe Finansów i Bankowości działające na Wydziale Zarządzania.
Opiekunka Koła Finansów Międzynarodowych, dr Magdalena Markiewicz, oraz opiekunka Koła Naukowego Przedsiębiorczości Start-UP dr Ewa Ignaciuk wzięły udział w inauguracji konferencji, reprezentując Wydział Ekonomiczny, ze strony Wydziału Zarządzania uczestniczył dr Piotr Pisarewicz.
Studenci, reprezentujący Uniwersytet Gdański, zaprezentowali specjalnie przygotowane i bazujące na wynikach prowadzonych badań wystąpienia, które spotkały się z dużym zainteresowaniem uczestników z uczelni z całej Polski, którymi byli zarówno studenci, jak i przedstawiciele środowiska akademickiego oraz praktycy biznesu.
W seminarium wzięło udział 36 prelegentów z 9 uczelni i wygłosiło 27 referatów, a łącznie uczestniczyło 70 osób z 13 uczelni.
Studenci Koła Naukowego Finansów Międzynarodowych oraz studenci Koła Naukowego Przedsiębiorczości Start-UP zaprezentowali łącznie 4 referaty.
Prelegenci i słuchacze reprezentowali następujące uczelnie:
Akademia Nauk Stosowanych Stefana Batorego w Skierniewicach, Politechnika Gdańska, Politechnika Koszalińska, Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Marii-Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet WSB Merito w Gdańsku, Uniwersytet WSB Merito w Gdyni, Uniwersytet WSB Merito w Toruniu, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni.
Udział w seminarium był dla studentów Uniwersytetu Gdańskiego nie tylko okazją do zaprezentowania wyników własnych analiz, ale także cennym doświadczeniem w zakresie wystąpień publicznych, wymiany wiedzy z przedstawicielami innych uczelni oraz instytucji.