2011-2020

2011-2020

 

Nagrodzona praca absolwenta FMiB 

Miło nam poinformować, że absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, Pan Mikołaj Drożdżyński, został wyróżniony w XV Edycji Konkursu im. prof. Witolda Andruszkiewicza na najlepszą pracę licencjacką.

Praca nt. „Rynek funduszy inwestycyjnych w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Regulacje prawne, uwarunkowania rozwoju oraz analiza podmiotów.” została napisana pod kierunkiem dra Sławomira Antkiewicza.

Uroczyste wręczenie Nagrody odbyło się 11.02.2021. Pełna relacja z wydarzenia dostępna jest na stronie PTE.


 

Praca absolwenta FMiB nominowana do ogólnopolskiego etapu konkursu

 

Miło nam poinformować, że absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, Pan Karol Orzeł, został nominowany do ogólnopolskiego etapu VII edycji konkursu na najlepsze prace z zakresu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, gdzie reprezentować będzie Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Praca licencjacka nt. „Wpływ koniunktury na rynku surowców na finanse publiczne Federacji Rosyjskiej” została napisana pod kierunkiem dra Łukasza Dopierały


 

Pierwsza lokata dla absolwentki FMiB w konkursie na najlepszą pracę z zakresu MSG

Miło nam poinformować, że w szóstej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu MSG laureatką pierwszej lokaty została absolwentka studiów I stopnia na kierunku MSG, specjalność FMiB - Pani Adrianna Podgórska, która napisała pracę pt. "Znaczenie aspektów behawioralnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na przykładzie wybranych anomalii rynkowych". Promotorem pracy licencjackiej był dr Łukasz Dopierała.

Warto podkreślić, że praca napisana przez Panią Adriannę Podgórską uzyskała maksymalną liczbę punktów przyznanych przez recenzentów ze wszystkich ośrodków akademickich biorących udział w konkursie. Serdecznie gratulujmy!


 

Nagrodzone prace absolwentów FMiB 

Miło nam poinformować, że absolwentki Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, Paulina Szmidka i Adrianna Podgórska zostały wyróżnione w XIV Edycji Konkursu im. prof. Witolda Andruszkiewicza na najlepszą pracę licencjacką.

 

Pani Paulina Szmidka jest autorką pracy nt. "Atrakcyjność usług bankowości mobilnej na przykładzie oferty wybranych banków w Polsce”. Praca została napisana pod kierunkiem doktora Sławomira Antkiewicza z Katedry Biznesu Międzynarodowego (Zakład Międzynarodowych Rynków Finansowych).

 

Pani Adrianna Podgórska jest autorką pracy nt. „Znaczenie aspektów behawioralnych w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych na przykładzie anomalii rynkowych”. Praca napisana pod kierunkiem doktora Łukasza Dopierały z Katedry Biznesu Międzynarodowego (Zakład Międzynarodowych Rynków Finansowych).

 

Uroczyste wręczenie Nagrody odbyło się 11.03.2020 w siedzibie PTE Oddział Gdańsk. Pełna relacja z wydarzenia znajduje się na oficjalnej stronie PTE Gdańsk.

Nagrodzonym Absolwentom i Promotorom serdecznie gratulujemy!


 

Nagrodzona praca absolwenta FMiB 

Miło nam poinformować, że w ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace magisterskie na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze na Wydziale Ekonomicznym UG najwyższą lokatę uzyskał Cezary Topczyłko student specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość, za pracę Funkcjonowanie banków w mediach społecznościowych. Promotorem jest prof. zw. dr hab. Danuta Marciniak-Neider. Ogólnopolski finał konkursu - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród - nastąpi we wrześniu 2018 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Konkurs jest organizowany wspólnie przez Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Łódzki i Gdański oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Serdecznie gratulujemy!


 

Prace absolwentów specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość nagrodzone w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Patrycja Miotk zdobyła Główną Nagrodę im. Prof. Lucjana Hofmana w Konkursie Prac Magisterskich zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Była to jubileuszowa XX edycja konkursu zorganizowanego przez PTE. Praca magisterska pt. FUZJE I PRZEJĘCIA A EFEKTYWNOŚĆ ORAZ KREOWANIE WARTOŚCI DLA AKCJONARIUSZY NA PRZYKŁADZIE POLSKIEGO SEKTORA BANKOWEGO została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem dr. Sławomira Antkiewicza.

Ponadto absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Krystian Elgert zdobył wyróżnienie w Konkursie Prac Magisterskich zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Praca magisterska pt. FUNKCJONOWANIE WIRTUALNYCH SYSTEMÓW MONETARNYCH została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Danuty Marciniak-Neider. Uroczyste wręczenie Nagrody i wyróżnienia miało miejsce 22.03.2017 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego O/Gdańsk.

Więcej informacji o konkursie na stronie PTE


 

Główna nagroda w III edycji konkursu na najlepszą pracę z zakresu MSG dla studenta specjalności FMiB 

 

Do III edycji konkursu zostały zgłoszone następujące prace magisterskie obronione na Wydziale Ekonomicznym UG:

  • mgr Sebastian RutkowskiPomoc publiczna Federacji Rosyjskiej dla przedsiębiorstw państwowych na przykładzie sektorów energetycznego i lotnictwa cywilnego, promotor: dr Magdalena Mosionek-Schweda;
  • mgr Justyna PróchniakZnak towarowy jako element ochrony konkurencyjności przedsiębiorstw, promotor: dr hab. Joanna Bednarz, prof. UG;
  • mgr Krystian ElgertFunkcjonowanie wirtualnych systemów monetarnych, promotor: prof. dr hab. Danuta Marciniak-Neider.

W wyniku postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego przez Wydziałową Komisję Konkursową, do etapu ogólnopolskiego zostały wytypowane dwie prace:mgr. Krystiana Elgerta oraz mgr. Sebastiana Rutkowskiego.

W wyniku rozstrzygnięcia konkursu, spośród trzynastu prac zgłoszonych przez wszystkie ośrodki akademickie, najwyższe noty uzyskały następujące prace:

  • I nagroda - nagroda w wysokości 5000 zł: mgr Krystian Elgert, Uniwersytet Gdański, Funkcjonowanie wirtualnych systemów monetarnych, promotor: prof.dr hab. Danuta Marciniak-Neider;

  • II nagroda - nagroda w wysokości 3000 zł: mgr Aleksandra Gomułka, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Outsourcing jako zjawisko ekonomiczne w Indiach w latach 2004-2014, : promotor prof. dr hab. Bogusława Drelich-Skulska;
  • III nagroda - nagroda w wysokości 2000 zł: mgr Katarzyna Wysocka, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Preferencje konsumentów polskich i hiszpańskich w stosunku do produktów zagranicznych, promotor: dr hab. Małgorzata Bartosik-Purgat, prof. UEP.

Nagrody zostały wręczone laureatom 31 maja 2017 r. w czasie ogólnopolskiej Konferencji Dydaktycznej organizowanej przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.


 

Nagroda za pracę magisterską w konkursie „Verba Veritatis” dla absolwentki specjalności FMiB

Mgr Michalina Filipkowska uzyskała wyróżnienie w X edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu etyki biznesu „Verba Veritatis”, organizowanym przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych. Praca pt. „Etyka i społeczna odpowiedzialność biznesu w działalności banków i instytucji rynku kapitałowego” została napisana pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza. Wręczenie nagród odbyło się 21 października 2015 r. w Warszawie podczas konferencji "Prakseologiczne i etyczne aspekty przywództwa w biznesie".

Oficjalne i uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce w dniu 4 listopada 2015 roku w siedzibie Ministerstwa Gospodarki w Warszawie podczas Konferencji Nienieodpowiedzialni pt. "Źródła wartości firm z branży finansowej. Jak osiągnąć zyski i budować zaufanie?"


 

Prace absolwentów specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość nagrodzone w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Michalina Filipkowska zdobyła wyróżnienie w Konkursie Prac Magisterskich zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Była to XIX edycja konkursu zorganizowanego przez PTE. Praca magisterska pt. ,,Etyka i społeczna odpowiedzialność biznesu w działalności banków i instytucji rynku kapitałowego” została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem dr. Sławomira Antkiewicza.

W XII edycji Konkursu Prac Licencjackich zwyciężył student kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, Pan Krzysztof Lipko. Nagrodzona praca nosi tytuł „Crowdfunding jako źródło pozyskiwania kapitału” i została napisana pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Danuty Marciniak-Neider. Uroczyste uhonorowanie Laureatów miało miejsce dnia 23.03.2016 r. w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Gdańsku.

Więcej informacji o konkursie na stronie PTE


 

Absolwentka FMiB otrzymała Główną Nagrodę za pracę magisterską w Konkursie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

Rozstrzygnięto XIV edycję Konkursu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na najlepsze prace magisterskie z zakresu systemów gwarantowania depozytów, restrukturyzacji lub uporządkowanej likwidacji instytucji finansowych, infrastruktury regulacyjnej systemu finansowego, problematyki bezpieczeństwa finansowego banków oraz stabilności finansowej.

Jury konkursu w składzie Dariusz Filar (członek Rady Gospodarczej przy Premierze), Ewa Kawecka-Włodarczak (członek Rady BFG), Andrzej Rzońca (członek Rady Polityki Pieniężnej) przyznało Pani Mgr Aleksandrze Groch Główną Nagrodę w wysokości 10000 zł za pracę „Wpływ malwersacji finansowych z udziałem instytucji parabankowych na stabilność i bezpieczeństwo międzynarodowego rynku finansowego”.

Praca została napisana pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Uroczyste wręczenie miało miejsce 28.05.2015 r. w siedzibie BFG.


 

Prace studentów specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość nagrodzone w konkursie organizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne

 

Absolwent Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Marek Tymecki zdobył wyróżnienie w Konkursie Prac Magisterskich zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Była to XVIII edycja konkursu zorganizowanego przez PTE. Praca magisterska pt. ,, Usługi doradztwa finansowego dla gospodarstw domowych w Polsce’’ została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Danuty Marciniak – Neider.

W XI edycji Konkursu Prac Licencjackich zwyciężył student kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, Pan Mateusz Ćwikliński. Nagrodzona praca nosi tytuł "Analiza polskiego rynku funduszy inwestycyjnych na tle krajów europejskich" i została napisana pod kierunkiem dr. Sławomira Antkiewicza. Pan Mateusz Ćwikliński kontynuuje obecnie studia magisterskie na specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość.

Ponadto w tej edycji konkursu przyznano dwa wyróżnienia. Obie wyróżnione prace napisane zostały przez studentów kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość:

Pani Marta Nowak napisała pracę zatytułowaną ,,Finansowanie nieruchomości w Polsce z wykorzystaniem programów Rodzina na swoim i Mieszkanie dla młodych”, pod kierunkiem dr Magdaleny Mosionek – Schweda.

Pani Natalia Węgrzyn napisała pracę nt. ,,Terminy zapłaty w transakcjach handlowych w Unii Europejskiej”, pod kierunkiem prof. zw. dr hab. Danuty Marciniak – Neider.

Więcej informacji o konkursie na stronie PTE.


 

Praca magisterska absolwenta FMiB nagrodzona w konkursie BFG

Jury konkursu na najlepsze prace magisterskie z zakresu systemów gwarantowania depozytów, problematyki działalności Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz bezpieczeństwa finansowego banków, organizowanego przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, przyznało panu Tomaszowi Waligórze  II nagrodę za pracę „Ryzyko bankowe w kontekście uregulowań Komitetu Bazylejskiego”. Praca została napisana pod kierunkiem prof. dr hab. Danuty Marcinak-Neider w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego


 

Praca magisterska absolwenta FMiB wyróżniona w konkursie BIK

Praca autorstwa mgr Przemysława Wysińskiego, pt. "Scoring kredytowy w bankowości", napisana pod kierunkiem Pani prof. zw. dr hab. Danuty Marciniak-Neider w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych Uniwersytetu Gdańskiego została wyróżniona w konkursie Biura Informacji Kredytowej na najlepszą pracę magisterską.

Serdecznie gratulujemy!


 

Praca licencjacka absolwenta FMiB opublikowana na stronie Instytutu Misesa

3 lutego 2014 r. na stronie Instytutu Misesa opublikowano pracę licencjacką Mateusza Cyrzana, pt. “Perspektywa powrotu do standardu złota Stanów Zjednoczonych Ameryki w kontekście kryzysu z 2007 roku”. Praca została wykonana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych pod kierunkiem doktor Magdaleny Markiewicz.

W niniejszej pracy licencjackiej przedstawiono ujęcie historyczne oraz perspektywę powrotu do standardu złota w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W trakcie pisania pracy Mateusz Cyrzan chciał wykazać tezę, że standard złota był systemem monetarnym, który przyczynił się do rozwoju gospodarczego USA. Ponadto, potencjalny powrót do parytetu złota w warunkach ekonomicznych i politycznych, które panują w Stanach Zjednoczonych w 2013 r., jest wysoce sensowny i pożądany oraz możliwy w 2. dekadzie XXI w. W pracy sporo miejsca poświęcono Wielkiemu Kryzysowi lat 1929 - 1933, amerykańskiemu systemowi bankowemu na przestrzeni ponad 100 lat oraz środowiskom popierającym powrót do standardu złota oraz ich znaczenia w amerykańskim życiu publicznym.

Instytut Ludwiga von Misesa ufundowany we Wrocławiu w sierpniu 2003 r. jest niezależnym i nienastawionym na zysk ośrodkiem badawczo-edukacyjnym, odwołującym się do tradycji austriackiej szkoły ekonomii, dorobku klasycznego liberalizmu oraz libertariańskiej myśli politycznej. Instytut został nazwany na cześć  wybitnego ekonomisty XX w., Ludwiga von Misesa. Celem Instytutu jest zwiększanie świadomości społeczeństwa w zrozumieniu natury procesów ekonomicznych i podstawowych instytucji gospodarki wolnorynkowej oraz promowanie relacji opierających się na dobrowolności i pokojowej współpracy międzyludzkiej.

Instytut Ludwiga von Misesa publikuje na swojej stronie internetowej teksty  o tematyce ekonomicznej, filozoficznej i politycznej, które można zakwalifikować jako wolnorynkowe, liberalne, bądź libertariańskie. Wśród felietonów oraz esejów uznanych autorów polskich i międzynarodowych można znaleźć prace dyplomowe studentów. Traktują one głównie o austriackiej szkole ekonomii, systemach monetarnych oraz liberalnej teorii państwa.


 

Zwycięskie prace magisterskie i licencjackie absolwentów MSG, specjalność FMiB

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Agnieszka Rocławska zdobyła Nagrodę im. Lucjana Hofmana przyznawaną w Konkursie na najlepsze prace magisterskie poświęcone współczesnym problemom ekonomicznym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Była to XVII edycja konkursu zorganizowanego przez PTE. Praca magisterska nt. ,,Aniołowie biznesu jako alternatywna forma inwestowania na międzynarodowym rynku kapitałowym’’ została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza.

Kapituła Konkursowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku wyróżniła w Konkursie na najlepsze prace magisterskie mgr Małgorzatę Werpachowską, absolwentkę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, za pracę nt. ,,Koncepcja piramid finansowych ze szczególnym uwzględnieniem nadużyć na polskim rynku’’ (promotor: dr Sławomir Antkiewicz).

W X edycji Konkursu Prac Licencjackich Kapituła Konkursowa PTE przyznała wyróżnienia pani Joannie Czaplickiej za pracę nt. ,,Modelowanie kursu wymiany chińskiego juana w kontekście wzrostu znaczenia gospodarki Chin na arenie międzynarodowej’’ (promotor: dr Magdalena Markiewicz) oraz pani Annie Wilczewskiej za pracę nt. ,,Analiza systemu shadow banking w świetle kryzysu finansowego lat 2007- 2009’’ (promotor: dr Iwona Sobol).

Serdecznie gratulujemy!

Celem konkursu jest popieranie badań w zakresie współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju regionu pomorskiego, a także propagowanie wśród młodzieży akademickiej wiedzy ekonomicznej i działalności prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.

Przy ocenie prac dyplomowych komisja brała pod uwagę jakość i poprawność przeprowadzonych analiz i sformułowanych wniosków, dobór i sposób wykorzystania źródeł, stopień, w jakim praca stanowiła nowe ujęcie problemu, podejście metodologiczne, a także poziom redakcyjny pracy. Wszystkie nagrodzone prace zostały ocenione jako niezwykle ciekawe i wpisujące się w trend badań współczesnych problemów ekonomicznych i innowacyjności w gospodarce.


 

 II miejsce w XII edycji Konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepszą pracę magisterską z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych dla Absolwenta specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość

Mgr Łukasz Dopierała – absolwent specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość z 2012 roku, autor pracy magisterskiej „Efekty funkcjonowania otwartych funduszy emerytalnych w polskiej gospodarce w latach 2005-2011”, napisanej pod kierunkiem dr Iwony Sobol, otrzymał nagrodę za II miejsce w XII edycji Konkursu na najlepsze prace magisterskie z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych zorganizowanym przez Rzecznika Ubezpieczonych.

Życząc kolejnych sukcesów, serdecznie gratulujemy nagrody!


 

Wyróżnienia prac licencjackich studentów FMiB w IX konkursie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego 

Wyróżnienie w IX edycji konkursu prac licencjackich Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku otrzymali:

Martyna Pokojska za pracę pod tytułem: "Wpływ agencji ratingowych na sytuację na rynkach finansowych w latach 2007-2011".

Jakub Czechowski za pracę pod tytułem: "Strategie inwestycyjne stosowane przez inwestora indywidualnego oparte na analizie fundamentalnej spółek notowanych na amerykańskich giełdach w latach 1998-2011".

Promotorem obu prac jest dr Monika Szmelter.


 

Stypendia za osiągnięcia w nauce

Tomasz Waligóra i Łukasz Dopierała studenci specjalności FMiB, otrzymali w roku akademickim 2011/2012 stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce.


 

Główna Nagroda Izby Zarządzających Funduszami i Aktywami dla absolwenta specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość

Tomasz Kowalski – absolwent specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość z 2011 roku, autor pracy magisterskiej „Rozwój światowego rynku funduszy Exchange-Traded”, napisanej pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza, otrzymał główną nagrodę w VIII edycji Konkursu na najlepsze prace magisterskie z dziedziny funduszy inwestycyjnych zorganizowanym przez Izbę Zarządzających Funduszami i Aktywami.


 

Nagroda imienia Profesora Edmunda Pietrzaka

Nagrodę imienia Profesora Edmunda Pietrzaka za najlepszą pracę magisterską z zakresu finansów międzynarodowych i bankowości otrzymała Aleksandra Szutenberg. Praca nosi tytuł: "Zarządzanie aktywami funduszu inwestycyjnego w aspekcie międzynarodowym ze szczególnym uwzględnieniem Polski".  Promotorem pracy jest dr Sławomir Antkiewicz.


 

Główna Nagroda Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego za pracę licencjacką dla absolwenta specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość

Kapituła Konkursowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku przyznała główną nagrodę w VIII edycji Konkursu Prac Licencjackich Pawłowi Chodakowskiemu za pracę „Rozwój rynku Exchange - Traded Funds ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych i Polski. Przykład Funduszu LYXOR ETF WIG20” napisaną w 2011 r. pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza.

Oficjalne wręczenie nagrody odbyło się na posiedzeniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku.
 


 

Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego za pracę licencjacką

Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku wyróżniło w VIII edycji konkursu prac licencjackich Panią Martę Damaz – absolwentkę specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość z 2012 r. - za pracę pt. „Systemy gwarantowania depozytów w Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz Unii Europejskiej ze szczególnym uwzględnieniem działań antykryzysowych” napisaną pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza


 

Wyróżnienie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego za prace magisterską dla absolwentki specjalności Finanse Międzynarodowe i Bankowość

Kapituła Konkursowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku wyróżniła w XV edycji Konkursu prac magisterskich Karolinę Sokołowską za pracę pt. „Agencje ratingowe i ich oceny a bezpieczeństwo rynków finansowych na tle globalnego kryzysu finansowego XXI wieku” napisaną w 2011 r. pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza.

Oficjalne wręczenie wyróżnienia odbyło się na posiedzeniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku.


 

Wyróżnienie w konkursie na najlepsze prace z zakresu faktoringu

W ogólnopolskim konkursie na najlepsze prace magisterskie z zakresu faktoringu wyróżnienie uzyskała mgr Malwina Łączyńska, absolwentka FMiB, za pracę pt. "Faktoring bankowy w Polsce", napisaną pod kierunkiem prof. dr hab. Danuty Marciniak-Neider. Wręczenie nagród odbyło się w Warszawie 8 września 2011 r.


 

View changelog

Submitted on czw., 02/15/2024 - 12:08 by Łukasz Dopierala Changed on pt., 10/11/2024 - 12:48 by Łukasz Dopierala