Spotkania z Praktyką Logistyki
Naukowe Koło Logistyki zaprasza na spotkanie z przedstawicielem DCT Gdańsk, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 9:45 w sali C301
Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 9:45 w sali C301. Tym razem w roli w prelegenta wystąpi Marcin Kamola, Kierownik Handlowy, DCT Gdańsk.
Marcin Kamola, Kierownik Handlowy, DCT Gdańsk W DCT Gdańsk od 2012 roku, odpowiedzialny za relacje przedsiębiorstwa ze wszystkimi istniejącymi lub potencjalnymi klientami, w tym za sprzedaży i rozwój sprzedaży nowych produktów. W trakcie swojej kariery w DCT był również aktywny w rozwoju usług intermodalnych oraz marketingu, obsługi klienta i komunikacji. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. |
Tematem spotkania będzie "Baltic Hub - kluczowy punkt na intermodalnej mapie Europy Środkowej"
Informacja o Baltic Hub:
Baltic Hub został uruchomiony w 2007 r. pod nazwą DCT Gdańsk i posiada zdolność przeładunkową do 3 mln TEU rocznie.
Łączna długość dwóch głębokowodnych nabrzeży terminalu wynosi 1,3 km, co pozwala na obsługę 4 statków jednocześnie. Terminal obsługuje ponad 700 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata.
W 2021 r. terminal przeładował ponad 2,09 mln TEU. 8 kwietnia 2021 r. osiągnął wynik 15 mln przeładowanych TEU, co stanowi całkowitą przepustowość od początku istnienia terminalu.
W październiku 2022 r. BH rozpoczęło budowę swojego trzeciego głębokowodnego nabrzeża (T3) o długości 717m oraz głębokości 17,5m. W ramach inwestycji powstanie też plac o powierzchni 36,5 ha. Po zakończeniu budowy BH będzie jednym z największych kontenerowych hubów w Europie. Otwarcie T3 dla działalności komercyjnej planowane jest na koniec pierwszej połowy 2024 r., a pełne zakończenie projektu na drugi kwartał 2025 roku.
BH zatrudnia ponad 1100 osób, z których ponad 50 proc. mieszka w Gdańsku i okolicach. Terminal ma bezpośredni i znaczący wpływ na regionalną i polską gospodarkę, generując ponad 12 miliardów złotych rocznie do budżetu państwa z tytułu podatku VAT, akcyzy i ceł.
BH jest własnością PSA International (40%), Polskiego Funduszu Rozwoju (30%) oraz IFM Global Infrastructure Fund, którego doradcą jest IFM Investors (30%).
Serdecznie zapraszamy!
Ponadto zapraszamy do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach na Facebooku i stronie internetowej Naukowego Koła Logistyki.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z opiekunem naukowym Naukowego Koła Logistyki drem Leszkiem Reszką za pomocą poczty elektronicznej: leszek.reszka@ug.edu.pl.