Studiuj po angielsku na nadmorskich uczelniach Europy. Poznaj wspólne kierunki SEA-EU już 28 maja
Marzysz o studiach za granicą, ale nie możesz się zdecydować gdzie? Szukasz kierunków które zapewniają nie tylko wiedzę, lecz również umiejętności praktyczne? Chciałbyś otrzymać dyplom z międzynarodową akredytacją? Nie potrzebujesz szukać dalej! Wspólne kierunki sojuszu SEA-EU, stworzone przez osiem nadmorskich uczelni europejskich, w tym Uniwersytet Gdański, są odpowiedzią na wszystkie twoje pytania!
Już 28 maja na sopockim kampusie UG odbędzie się specjalne wydarzenie, podczas którego o wspólnych kierunkach SEA-EU opowiedzą ich współtwórcy z Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Zarządzania UG.
Kiedy? 28 maja o 10:00
Gdzie? Sopot, ul. Piaskowa 9, Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne (za budynkiem Wydziału Ekonomicznego), Aula C-9
Chcesz studiować za granicą? Zacznij od wizyty w Sopocie, już 28 maja!
Nowoczesne zarządzanie, logistyka portowa, a może niebieska gospodarka? Wybierz swoją ścieżkę z SEA-EU!
Uniwersytet Gdański wraz z europejskimi uczelniami nadmorskimi sojuszu SEA-EU stworzył ofertę wspólnych kierunków studiów w języku angielskim. Innowacyjne, interdyscyplinarne i oparte na mobilności programy nauczania skrojone są pod potrzeby rynku pracy w branżach związanych z morzem.
Kierunki wspólne SEA-EU zakładają studiowanie na kilku uczelniach w ramach jednego toku studiów, co oznacza, że student może rozpocząć studia w Hiszpanii, kontynuować w Polsce i zakończyć je na Malcie. Zajęcia będą prowadzić wykładowcy ze wszystkich uczelni zaangażowanych w dany kierunek.
Wszystkie kierunki otrzymały międzynarodową akredytację, co gwarantuje ich uznawalność w całej Europie. Samo ukończenie studiów wspólnych SEA-EU wiąże się z uzyskaniem dyplomu wspólnego kierunku Uniwersytetu Europejskiego sygnowanego przez wszystkie uczelnie współtworzące studia.
Zobacz ofertę edukacyjną sojuszu SEA-EU:
Sustainable Blue Economy (SeaBluE) - studia I stopnia
Stworzone pod potrzeby rynku pracy, oparte na mobilności i na wskroś międzynarodowe studia I stopnia Sustainable Blue Economy (SeaBluE) to idealny wybór dla każdego, kto chce rozpocząć karierę w branży morskiej. Ten wyjątkowy wspólny kierunek sojuszu SEA-EU został stworzony przez siedem nadmorskich uczelni europejskich i kształci przyszłych liderów niebieskiej gospodarki.
I rok - do wyboru: Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Parthenope w Neapolu i Uniwersytet Gdański
II rok - Uniwersytet Algarve (dla studentów, którzy pierwszy rok spędzili na Uniwersytecie w Kadyksie), Uniwersytet Parthenope w Neapolu (kontynuacja po I roku) i Uniwersytet Gdański (kontynuacja po I roku)
III rok - zależnie od wybranej specjalizacji student może spędzić III rok na jednym z sześciu uniwersytetów: Uniwersytet w Kadyksie, Uniwersytet Algarve, Uniwersytet Parthenope w Neapolu, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Splicie oraz Uniwersytet NORD
Rozpocznij swoją akademicką przygodę z SeaBluE – zapisz się już dziś!
Port Management and Logistics (MIPMAL) - studia II stopnia
Powstał we współpracy z portami ze wszystkich stron Europy - wspólny kierunek studiów magisterskich Port Management and Logistics (MIPMAL) to wrota do kariery w międzynarodowej branży morskiej logistyki i zarządzania portami, w której rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów. Dzięki praktycznej ścieżce na ostatnim semestrze studiów absolwenci MIPMAL jeszcze przed otrzymaniem dyplomu stoją już jedną nogą w sektorze morskiej gospodarki.
I i II semestr - Uniwersytet w Kadyksie (Hiszpania)
III semestr - Uniwersytet Gdański
IV semestr - zależnie od wybranej ścieżki - w jednej z uczelni MIPMAL
Porty czekają na specjalistów – może właśnie na Ciebie? Poznaj MIPMAL.
Sustainability Transition for Organisations and Resilience Management (STORM) - studia II stopnia
Stań się częścią zrównoważonej transformacji i zarządzaj instytucjami w dynamicznie zmieniających się czasach ze STORM - wspólnym kierunkiem sojuszu SEA-EU. STORM to studia II stopnia dla osób, które chcą zostać świadomymi, gotowymi na wszystko menadżerami i liderami zrównoważonej transformacji w przedsiębiorstwach. Głównym sektorem zatrudnienia będą firmy i instytucje związane z gospodarką morską, jednakże zdobyta wiedza i umiejętności będą na tyle uniwersalne, że pozwolą na znalezienie pracy również w innych branżach.
I i II semestr - Uniwersytet Zachodniej Bretanii w Breście (Francja)
III semestr - Uniwersytet Maltański
IV semestr - zależnie od miejsca realizowania praktyk lub uczelni, na której pracuje wybrany promotor pracy magisterskiej
Chcesz realnie wpływać na zrównoważoną przyszłość firm i instytucji? Zacznij od STORM.
Wspólne kierunki studiów SEA-EU zostały stworzone przez: Polska - Uniwersytet Gdański (UG), Hiszpania - Uniwersytet w Kadyksie (UCA), Chorwacja - Uniwersytet w Splicie (UNIST), Włochy Uniwersytet Partenope w Neapolu (UPN), Portugalia - Uniwersytet w Algarve (UAlg), Francja Uniwersytet Zachodniej Bretanii w Breście (UBO), Norwegia - Uniwersytet Nord (NORD).
Źródło UG