Spotkanie z Praktyką Logistyki
Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 20 stycznia o 9:45 w sali C301. Tym razem w roli w prelegentów wystąpi przedstawiciel Aramco Fuels Poland.
Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.
Wojciech Kościaniuk Dyrektor ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw.
Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów na kierunkach Menedżer Logistyki (WSL w Poznaniu) oraz Nowoczesne Metody Inżynierii Oprogramowania (Politechnika Gdańska), posiadacz certyfikatu APICS (Association for Supply Chain Management) w zakresie planowania i zarządzania zapasami.
Wieloletni praktyk zarządzania łańcuchem dostaw, planowania produkcji, zarządzania zapasami, optymalizacji procesów biznesowych oraz wdrażania systemów informatycznych wspierających te procesy. Posiada doświadczenie zarówno z zakładów produkcyjnych o charakterystyce ciągłej, jaki i dyskretnej. Prowadził także szkolenia otwarte dla firm z różnych branż m.in. w zakresie harmonogramowania produkcji i zarządzania zapasami zgodnie ze standardem APICS
O przedsiębiorstwie:
Aramco od ponad 90 lat dostarcza energię niezbędną do rozwoju biznesu, ludzi i postępu na całym świecie, będąc jednym z największych zintegrowanych przedsiębiorstw energetyczno-chemicznych w skali globalnej. Niezawodne dostawy energii to tylko jeden aspekt wieloletniej historii spółki. Oprócz tego Aramco jest pionierem w wykorzystywaniu technologii użytkowej służących zaspokajaniu potrzeb klientów.
W Polsce Aramco jest obecne od 2022r. w branży rafineryjnej, hurtowej sprzedaży paliw i paliw lotniczych. Ponadto Aramco w Polsce to drugi w kraju producent paliw, dysponujący około 50% benzyn i oleju napędowego produkowanych w Rafinerii Gdańskiej. Wejście na polski rynek to istotny element długoterminowej strategii rozwoju Aramco.
Wartościami nadrzędnymi dla Aramco są: bezpieczeństwo, postawa obywatelska, uczciwość, odpowiedzialność i doskonałość.
W Polsce Aramco angażuje się również w inicjatywy i programy wspierające lokalne społeczności, między innymi partnerstwo ze Związkiem Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU), promującym edukację STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka.
Podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące różnic pomiędzy systemami produkcyjnymi w charakterystyce ciągłej i dyskretnej, przedstawione zostaną unikalne cechy produkcji rafineryjnej oraz narzędzia wykorzystywane do jej planowania, procesy biznesowe związane w planowaniem popytu i podaży oraz dystrybucją paliw.
Zapraszamy do aktywnego udziału i prowadzenia ciekawych dyskusji na powyższe tematy.