Sukces Wydziału Ekonomicznego

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+ ogłosiła wyniki konkursu w ramach Partnerstwa strategicznego dla szkolnictwa wyższego

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji - Narodowa Agencja Programu Erasmus+  ogłosiła wyniki konkursu w ramach Partnerstwa strategicznego dla szkolnictwa wyższego w roku 2020.

Uniwersytet Gdański został liderem projektu, pt. „Professional UNcertainty Competence” (PUNC), którego kierownikiem jest dr Renata Orłowska, adiunkt w Katedrze Zrównoważonych Procesów Rynkowych Wydziału Ekonomicznego.

Projekt ma na celu wsparcie i podniesienie wiedzy,  kompetencji i umiejętności nauczycieli akademickich w szkoleniu studentów, by Ci mogli radzić  sobie w  niepewnym środowisku i  wciąż zmieniającej się rzeczywistości zawodowej.

Głównym celem projektu „Professional UNcertainty Competence” (PUNC) jest wypełnienie luki kompetencyjnej w radzeniu sobie z niepewnością i umożliwienie nauczycielom akademickim wyszkolenia odpornych profesjonalistów, którzy będą w stanie zaangażować swoją niepewność zawodową w pozytywny i produktywny sposób. Projekt PUNC, w pierwszym etapie ma wspierać nauczycieli w kształceniu pokolenia profesjonalistów, którzy nie boją się zmieniającej rzeczywistości zawodowej i chętnie sięgają po nowe możliwości. W stworzonym strategicznym partnerstwie z  5 różnych uczelni  w Europie, 200 nauczycieli akademickich, szkoleniowców i naukowców, jak również zajmujących się tematem innowacyjnych kompetencji, rozwoju umiejętności dostosowywania się do zmieniających wymogów rynku, będzie w ramach wymiany międzynarodowej pogłębiać swoją wiedzę, dzielić się swoimi doświadczeniami i  współtworzyć podręcznik dobrych praktyk. 

W kolejnym etapie projektu, 240 studentów z uczelni partnerskich w ramach prowadzonych dla nich zajęć zdobędzie wiedzę, umiejętności i innowacyjne materiały edukacyjne, dzięki którym będą mogli rozwijać swoje kompetencje uczenia się przez całe życie. Uniwersytet Gdański przeszkoli 40 nauczycieli akademickich i 40 studentów z wydziałów, które będą zainteresowane uczestnictwem w projekcie i  podniesieniem kompetencji zarówno nauczycieli, jak i studentów.

Poza Uniwersytetem Gdańskim, w skład konsorcjum wchodzą także: Stichting Hogeschool Utrecht (Niderlandy), Turun Ammattikorkeakoulu oy  (TUAS – Finlandia), INNOCAMP PL Sp. z o.o., Erhvervsakademi Aarhus (BAAA – Dania), Universita Politecnica de Valencia (UPV – Hiszpania).

Budżet całego projektu to blisko 450 tys. EUR.

View changelog

Submitted on wt., 08/18/2020 - 00:00 by Importer Automatyczny Changed on pt., 09/13/2024 - 11:14 by Importer Automatyczny