SP Menedżer ESG
SP Menedżer ESG
Studia Podyplomowe Menedżer ESG
Kierownik studiów:
dr Joanna Czerepko
Charakterystyka:
ESG to trzy litery, które zmieniają świat biznesu. Wprowadzone dyrektywą CSRD z listopada 2022 r. determinują zakres raportowania niefinansowego. Celem podstawowym studiów jest wyposażenie Uczestników w wiedzę umożliwiającą przygotowanie przedsiębiorstw do spełniania kryteriów ESG, a szerzej – zapewnienie konkurencyjności polskiej gospodarki w obliczu transformacji Unii Europejskiej w kierunku zrównoważonego rozwoju.
Program:
Przekazywane treści ułożone zostały od ogółu do szczegółu, żeby Uczestnicy mogli krok po kroku budować swoją wiedzę. Realizowane będą następujące moduły:
- Miejsce ESG w legislacji Unii Europejskiej (analiza aktów prawnych Unii Europejskiej potrzebne w zrównoważonym rozwoju w organizacji)
- E, S i G – charakterystyka poszczególnych wskaźników raportowania ESG
W zakresie środowiskowym (E) zajęcia odbywać się będą na Wydziale Chemii, na którym odbędzie się jeden ze zjazdów stacjonarnych – Uczestnicy będą mieli możliwość odwiedzenia laboratoriów i zrozumienia kryterium środowiskowego poprzez doświadczenia i eksperymenty. - Miejsce ESG w organizacji ma na celu pokazanie w jaki sposób mapować procesy w organizacji pod kątem ESG, a także diagnozować Interesariuszy i komunikować proces zmiany zarówno w organizacji, jak i na zewnątrz.
- ESG jako raportowanie niefinansowe i seminarium – Uczestnicy będą przygotowywać swoje raporty ESG.
- Kryteria ESG a finansowanie działalności opisywać będzie jak ESG będzie wpływać na możliwości w pozyskiwaniu finansowania.
Kadra:
W skład kadry dydaktycznej studiów podyplomowych Menedżer ESG wchodzą pracownicy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego specjalizujący się w kwestiach związanych z Unią Europejską, społeczną odpowiedzialnością biznesu i zrównoważonym rozwojem. Ponadto, w zakresie kryterium E zajęcia prowadzone będą z pracownikami Wydziału Chemii, którzy przybliżą Uczestnikom praktyczne aspekty związane z raportowaniem w tym zakresie. Część o charakterze praktycznym współprowadzona będzie przez przedstawicieli przedsiębiorstwa Moore Polska, oficjalnego partnera studiów podyplomowych.
Czas trwania:
2 semestry (168 h), zajęcia odbywają się w wybrane soboty i niedziele (8.00 – 18.30) w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 oraz semestrze zimowym roku akademickiego 2024/2025
Studia są hybrydowe (3 zjazdy stacjonarne, pozostałe zjazdy – on-line)
Zasady naboru:
kolejność zgłoszeń (20 miejsc)
Opłaty:
2 300 zł za jeden semestr (2 x 2300zł)
Warunkiem przyjęcia na studia jest:
- Ukończenie studiów wyższych I, II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich dowolnego kierunku studiów,
- wniesienie opłaty rocznej lub semestralnej,
- złożenie kompletu dokumentów tj. podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (generowane z systemu internetowej rejestracji po zapisaniu się na edycję studiów podyplomowych), odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, zdjęcie legitymacyjne oraz dowód uiszczenia opłaty za studia.
Komplet dokumentów można przesłać pocztą na adres:
Studia Podyplomowe Menedżer ESG
Wydział Ekonomiczny UG
ul. Armii Krajowej 119/121
81-824 Sopot
pok. 134
Sekretariat:
Katarzyna Klimek e-mail: katarzyna.klimek@ug.edu.pl