Koło Naukowe Handlu Zagranicznego

 

W grudniu 2004 roku studenci czwartego roku specjalności Handel Zagraniczny założyli Koło Naukowe Handlu Zagranicznego „HaZet”, nawiązując do tradycji z lat 70. XX wieku, kiedy przy Instytucie Handlu zagranicznego na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego również istniało podobne Koło Naukowe.

Opiekunem Koła jest dr Monika Grottel z Katedry Biznesu Międzynarodowego. Opiekunem Honorowym jest pani prof. dr hab. Ewa Oziewicz.

Koło zrzesza studentów chcących rozwijać swoje zainteresowania związane z wszelkimi aspektami handlu zagranicznego oraz międzynarodowych stosunków ekonomicznych, jak również osoby, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni. Koło wydaje własną gazetkę „HaZet Tribune”, gdzie studenci mogą wyrazić opinię na tematy szczególnie ich interesujące. W działalność Koła na stałe wpisały się już spotkania z praktykami,  konferencje pod nazwą Dzień Handlu Zagranicznego oraz konferencje o tematyce gospodarczo-kulturalnej związane z różnymi regionami świata (Dzień Tajski, Dzień Azjatycki, Dzień Ameryki Południowej).

Koło regularnie uczestniczy w Bałtyckim Festiwalu Nauki, współpracuje z pomorskimi firmami, a także organizuje warsztaty i szkolenia z udziałem praktyków.

Więcej informacji na temat Koła znajduje się na stronie  http://www.hazet.ek.ug.edu.pl/.

 

Kontakt: hazet@gazeta.pl