Specjalność Handel Zagraniczny na wydziale Ekonomicznym UG:

 

Studia I stopnia stacjonarne

 

Studia II stopnia stacjonarne

 

 

Opinie naszych absolwentów:

 

 

 

Andrzej Przybylski

 

 

Od początku uważałem, że studiowanie Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych to dobry pomysł i po 5 latach na UG nie zmieniłem zdania! Od wykładowców posiadających ogromną wiedzę teoretyczną i praktyczną nabyłem przede wszystkim umiejętność prowadzenia dyskusji opartej na rzeczowych argumentach. Jest to umiejętność niedoceniana, ale niezbędna, szczególnie na specjalności Handel Zagraniczny, która przygotowuje do prowadzenia biznesu z partnerami z różnych stron świata. Wydział Ekonomiczny ma także jedną z największych ofert wymian studenckich!
Ja spędziłem fantastyczny semestr w Korei Pd., a wielu moich kolegów studiowało w Chinach oraz krajach europejskich!

 

 

 

 

Klaudia Kappes

 

 

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze, specjalność Handel Zagraniczny

 

Wydział Ekonomiczny był moim najlepszym wyborem w życiu. Nieocenioną wiedzę, którą nabyłam podczas licznych wykładów i ćwiczeń wykorzystałam w pracy. Kończąc studia byłam już aktywna zawodowo, bowiem pracodawcy docenili, że kierunek oraz specjalność, które obrałam, rozwinęły moją wiedzę pod względem teoretycznym, jak i praktycznym. Podczas studiów miałam przyjemność uczestnictwa w wielu wykładach gości, pracodawców, praktyków z Polski oraz zagranicy, którzy dzielili się ze studentami swoją bezcenną wiedzą. Wydział Ekonomiczny polecam osobom, które pragną rozwijać się i osiągnąć sukces zawodowy.

 

 

 

Aleksandra Makowska

 

 

Studia na Wydziale Ekonomicznym UG, na specjalności Handlu Zagranicznego są rozwijające - zarówno w aspekcie osobistych kompetencji i horyzontów, jak i perspektyw. Dobór przedmiotów w programie i kompetentna kadra dydaktyczna umożliwiają kompleksowe poznanie handlu i biznesu w ich różnych ujęciach - od logistyki po marketing, w skali mikro i globalnej. Studia to przede wszystkim czas eksploracji możliwości - zawodowych, osobistych - i to znalazłam na HZ. Wyjechałam na stypendium na Beijing Institute of Technology, gdzie nie tylko nauczyłam się chińskiego i zdobyłam certyfikat HSK 3, ale i odkryłam swoją pasję związaną z chińską gospodarką. Moja praca dyplomowa dot. chińskich ZIB została wyróżniona I nagrodą w konkursie organizowanym przez Instytut Konfucjusza na najlepszą pracę licencjacką poświęconą problematyce współczesnych Chin. Dzięki studiom na HZ obecnie realizuję się w swoich zainteresowaniach i zawodzie, i wiem już na pewno, że były one dobrym wyborem.