Dlaczego warto studiować na Wydziale Ekonomicznym UG

1 z 3 najlepszych wydziałów ekonomicznych
w Polsce!

 

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego jest jednym z trzech najlepszych wydziałów ekonomicznych w Polsce. Potwierdza to ranking „Rzeczpospolitej”
z 2016 roku.

Z nami bez problemu znajdziesz pracę!

 

Już podczas studiów możesz skorzystać z bardzo bogatej oferty praktyk i staży adresowanych właśnie do studentów Wydziału Ekonomicznego za pośrednictwem Biura Karier UG lub kierowanych bezpośrednio na uczelnię. Współczynnik zatrudnienia absolwentów WE w zawodzie już podczas studiów jest bardzo wysoki. Nasze programy studiów dopasowujemy do wymagań pracodawców, a wiele zajęć jest prowadzonych przez praktyków. Dzięki temu  masz pewność, że Twoje kwalifikacje są bardzo wysoko oceniany przez pracodawców północnej Polski.

WE to nie tylko studia w Polsce i nie tylko
w języku polskim!

 

Wydział Ekonomiczny posiada największą wśród wydziałów UG liczbę podpisanych umów w ramach programu Erasmus+ oraz wielu umów dwustronnych. Masz możliwość wyjazdu m.in. do Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Chin czy Japonii.

Jeżeli przez semestr lub dwa chcesz studiować na innej uczelni w Polsce, umożliwi Ci to realizowany na WE program MOST.

Jeżeli biegle mówisz po angielsku, możesz wybrać specjalność International Business na kierunku MSG realizowaną w 100%  w języku angielskim.

Naukowcy i praktycy!

 

Wykładowcy WE to naukowcy doceniani w Polsce i zagranicą. Wielu z nich łączy karierę naukową z praktyką, uczestniczy w życiu gospodarczym kraju i regionu. Dodatkowo współpracujemy z wieloma przedsiębiorcami, którzy bardzo chętnie prowadzą zajęcia, mimo że na co dzień są managerami w trójmiejskich  korporacjach.

Studia to nie tylko nauka!

 

Na WE masz dostęp do baz danych i światowych publikacji, nowoczesnych laboratoriów, bezpłatnego wifi, systemu E-student. Ponadto studiujesz w pięknym miejscu. Sopot to letnia stolica Polski, a Wydział dzieli od najpopularniejszego molo w Europie i słonecznej plaży jedynie 15-minutowy spacer. Po drodze możesz wstąpić na popularny „Monciak”, gdzie każdy student znajdzie miejsce dla siebie.