Laboratorium Tradingowe OSTC na Wydziale Ekonomicznym UG (sala 518)

W dniu 4 listopada 2014 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce uroczysta inauguracja Laboratorium Tradingowego uruchomionego wspólnie przez Wydział Ekonomiczny UG oraz firmę OSTC Poland.

Laboratorium Tradingowe OSTC na Wydziale Ekonomicznym UG przez 5 lat dawało studentom niepowtarzalną szansę na sprawdzenie się i naukę w środowisku odzwierciedlającym to, w którym na co dzień pracują profesjonalni traderzy na globalnych rynkach finansowych. Laboratorium Tradingowe wykorzystywane było do prowadzenia zajęć dydaktycznych dla studentów Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Zarządzania UG, m.in. z analizy technicznej, strategii inwestycyjnych oraz rynków finansowych. Realizowane były tu także warsztaty prowadzone przez menedżerów OSTC. Dodatkową wartością Laboratorium Tradingowego był dostęp do szczegółowych i aktualnych danych rynkowych, które stanowiły punkt wyjścia wielu projektów badawczo-rozwojowych, przeprowadzonych zarówno przed studentów, jak i kadrę naukową. Opiekunem Laboratorium przez cały okres jego funkcjonowania była dr Magdalena Mosionek-Schweda.

W świetle nowych wyzwań i innowacji, które kształtują rozwijające się branże i rynki, Grupa OSTC zmienia kierunek, bazując na doświadczeniu zdobytym podczas prowadzeniu Laboratoriów Tradingowych, poprzez integrację szkoleń w cyfrowy pakiet wiedzy: ZISHI. Zestaw zaawansowanych narzędzi edukacyjnych i technologicznych, nad którymi obecnie pracuje firma, będzie zapewniać szereg inicjatyw kończących się uzyskaniem akredytowanych dyplomów czy szkoleń z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, dzięki którym przyszli traderzy otrzymają ugruntowaną wiedzę umożliwiającą im wkroczenie do branży finansowej pewnym krokiem. Grupa OSTC będzie nadal obecna w życiu uniwersyteckim dzięki partnerstwom akademickim, w tym utrzymywaniu bliskich stosunków ze studentami, także podczas procesów rekrutacyjncyh w firmie. W ten sposób firma będzie kontynuowała projekt praktycznego poradnictwa i wsparcia, które zostało zaoferowane puli talentów zainteresowanych tradingiem od samego początku współpracy z Uniwersytetem Gdańskim.