OSTC Global Trading Challenge

Organizowana corocznie przez OSTC oraz CME Group Inc. (Chicago Mercantile Exchange & Chicago Board of Trade) gra tradingowa OSTC & CME Group Trading Torunament, która umożliwia uczestnikom rywalizację i handel w czasie rzeczywistym na instrumentach pochodnych. Gra odzwierciedla warunki pracy profesjonalnych traderów. Ze względu na partnerstwo z CME opiera się na produktach tej giełdy: indeksach i obligacjach, metalach, produktach energetycznych i rolnych, a także soft commodities.

Rywalizacja odbywa się pomiędzy studentami na całym świecie – od Kanady, USA, przez Portugalię, Hiszpanię, Polskę, aż po Indie. W Polsce w rywalizacji uczestniczą studenci z siedmiu uczelni (Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie).

Łącznie w edycji OSTC Global Trading Challenge w 2014 roku wzięło udział ponad 2700 uczestników z 92 uczelni z całego świata.

Zwycięzcy, oprócz nagród pieniężnych mają, szansę otrzymać płatne staż w OSTC oraz uczestnictwo w profesjonalnych szkoleniach dla zawodowych traderów prowadzonych przez zagranicznych ekspertów, przedstawicieli największych światowych giełd oraz menedżerów OSTC. Dla najlepszych uczestników gry OSTC przewiduje również oferty pracy.