Czasopisma naukowe na Wydziale Ekonomicznym UG

Opublikowano 25 lipca 2023 roku

Z przyjemnością informujemy, że w opublikowanym 17 lipca 2023 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki nowym wykazie czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych znalazły się czasopisma naukowe wydawane na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

70 punktów uzyskała Współczesna gospodarka - elektroniczne czasopismo naukowe wydawane przez Katedrę Transportu i Handlu Morskiego WE, którego redaktorem jest dr Jacek Grodzicki

Link do strony czasopisma: Współczesna Gospodarka (ug.edu.pl)

W nowym wykazie znajduje się także International Business and Global Economy (40 pkt.). Jest to dynamicznie rozwijające się czasopismo, którego tematyka obejmuje zagadnienia dotyczące rozwoju rynku międzynarodowego, organizacji i zarządzania procesami gospodarczymi oraz funkcjonowania rynków finansowych.

Link do strony czasopisma: International Business and Global Economy (ug.edu.pl)

Serdecznie gratulujemy Redaktorom i Zespołom Redakcyjnym!

Na Wydziale Ekonomicznym wydawanych jest cyklicznie kilka czasopism naukowych:

Zapraszamy do ich lektury oraz do publikacji!

Publikacje i ich ocena punktowa wpływają bezpośrednio na ocenę naukowców i ich uczelni. Za każdy artykuł opublikowany w danym periodyku naukowiec i jego jednostka otrzymują liczbę punktów zgodną z wartością czasopisma.

Warto dodać, że w pierwszym półroczu 2023 r. pracownicy Wydziału Ekonomicznego opublikowali ok. 40 artykułów w punktowanych czasopismach, w tym indeksowanych w bazach Scopus i Web of Science (wśród nich wiele z punktacją 70, 100, 140 pkt.).

Z publikacjami wykładowców Wydziału Ekonomicznego UG można zapoznać się poprzez Bazę Wiedzy oraz stronę internetową: Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Baza Wiedzy UG:

Publikacje – Profil jednostki – Wydział Ekonomiczny – Uniwersytet Gdański (ug.edu.pl)

Serdecznie gratulujemy Autorom i życzymy kolejnych sukcesów publikacyjnych i naukowych!