Czwórka laureatów z WE w Konkursie PTE

Opublikowano 11 stycznia 2014 roku

Absolwentka Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, mgr Agnieszka Rocławska zdobyła Nagrodę im. Lucjana Hofmana przyznawaną w Konkursie na najlepsze prace magisterskie poświęcone współczesnym problemom ekonomicznym zorganizowanym przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Gdańsku. Była to XVII edycja konkursu zorganizowanego przez PTE. Praca magisterska nt. ,,Aniołowie biznesu jako alternatywna forma inwestowania na międzynarodowym rynku kapitałowym’’ została napisana w Zakładzie Międzynarodowych Rynków Finansowych na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, pod kierunkiem dr Sławomira Antkiewicza.

Kapituła Konkursowa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku wyróżniła w Konkursie na najlepsze prace magisterskie mgr Małgorzatę Werpachowską,absolwentkę Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych, specjalność Finanse Międzynarodowe i Bankowość, za pracę nt. ,,Koncepcja piramid finansowych ze szczególnym uwzględnieniem nadużyć na polskim rynku’’ (promotor: dr Sławomir Antkiewicz).

W X edycji Konkursu Prac Licencjackich Kapituła Konkursowa PTE przyznała wyróżnienia pani Joannie Czaplickiej za pracę nt. ,,Modelowanie kursu wymiany chińskiego juana w kontekście wzrostu znaczenia gospodarki Chin na arenie międzynarodowej’’ (promotor: dr Magdalena Markiewicz) oraz pani Annie Wilczewskiej za pracę nt. ,,Analiza systemu shadow banking w świetle kryzysu finansowego lat 2007- 2009’’ (promotor: dr Iwona Sobol).

Serdecznie gratulujemy!

Wręczenie nagród obędzie się w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Gdańsku.