Sukcesy naszych sportowców w żeglarstwie

Opublikowano 28 lipca 2022 roku

Student Wydziału Ekonomicznego, Łukasz Machowski, wraz ze studentem Wydziału Prawa i Administracji Tytusem Butowskim zostali Mistrzami Polski Juniorów w olimpijskiej klasie 49er, czyli dwuosobowej klasie regatowej.

Regaty odbyły się w terminie od 16 do 19 lipca 2022 r. w Gdyni.

„Były to cztery intensywne dni ścigania” – mówi Łukasz Machowski. „Cieszymy się, że potrafiliśmy nawiązać równą walkę z najlepszymi seniorskimi załogami.
W klasyfikacji generalnej zajęliśmy 3 miejsce. Zwyciężyli Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, drugie miejsce zajęła załoga Łukasz Przybytek z Jackiem Piaseckim”.
Był to ostatni start naszych studentów przed najważniejszą imprezą w tym roku, jaką są Mistrzostwa Świata Juniorów. Regaty rozpoczną się już 1 sierpnia we Włoszech nad jeziorem Como. Na starcie pojawi się 70 załóg z całego świata.

Łukasz i Tytus będą bronić tytułu z zeszłego roku, gdzie w Gdyni zostali Mistrzami Świata Juniorów w kategorii U21.