Olimpijczycy w rekrutacji na WE UG

Opublikowano 04 sierpnia 2023 roku

Z największą radością oznajmiamy, że studia I stopnia na Wydziale Ekonomicznym ponownie wybrali laureaci i finaliści konkursów i olimpiad przedmiotowych.

Jest to dla nas ważnym dowodem jakości kształcenia i docenienia starań związanych z upowszechnianiem wiedzy ekonomicznej, a także ważnej roli, jaką edukacja ekonomiczna pełni w rozwoju społeczeństwa i gospodarki.

Warto dodać, że Wydział Ekonomiczny jest od kilku lat głównym organizatorem Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, której harmonogram na rok 2023/2024 został już ogłoszony. Zgłoszenia udziału szkoły w Olimpiadzie przyjmowane są do 22 października 2023 r.

Olimpiada organizowana jest przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki i skierowana jest do uczniów szkół ponadpodstawowych zainteresowanych tematyką transportu, logistyki i spedycji.

Zgodnie z uchwałą nr 76/21 Senatu Uniwersytetu Gdańskiego z dnia 16 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowych zasad przyjmowania na studia w latach 2022/2023, 2023/2024, 2024/2025, 2025/2026 laureatów oraz finalistów olimpiad stopnia centralnego oraz laureatów konkursów międzynarodowych i ogólnopolskich  uprawnieni do przyjęcia na studia na kierunkach ekonomia, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz international business z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego są także laureaci i finaliści Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej

Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna