Dzień Studentów Zagranicznych w MGIMO w Moskwie

Opublikowano 05 maja 2017 roku

Wydział Ekonomiczny UG w 1994 r. podpisał umowę partnerską z renomowaną uczelnią MGIMO w Moskwie (Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych). Umowa ta obejmuje m.in. wymianę studentów. Dwoje studentów WE studiuje przez semestr na partnerskiej uczelni w Moskwie. Na zasadzie wzajemności studenci z Rosji studiują na UG. Koordynatorem umowy z ramienia UG jest dr Sławomir Antkiewicz z Instytutu Handlu Zagranicznego.

Corocznie w MGIMO odbywa się "Dzień Studentów Zagranicznych". W tym roku wydarzenie to miało miejsce 31.03.2017 r.
Celem spotkania jest wymiana doświadczeń i informowanie studentów o programach nauczania w uczelniach partnerskich. Podczas tego spotkania studenci zagraniczni studiujący w MGIMO mają możliwość spotkania się ze studentami rosyjskimi i przedstawienia swoich macierzystych uczelni.

Rosyjscy studenci są bardzo zainteresowani "Dniem Studentów Zagranicznych", ponieważ są świadomi konieczności zdobywania nowych doświadczeń na zagranicznych uczelniach, mają wiele pytań na temat studiowania w innych krajach.

Wydział Ekonomiczny reprezentowały Natalia Nawra i Justyna Cyran.