Katedra Zrównoważonych Procesów Rynkowych

 

 

Współpraca z Urzędem Miasta w Gdyni 

W Katedrze Zrównoważonych Procesów Rynkowych przykładamy dużą wagę do współpracy, nie tylko z biznesem, ale także lokalną społecznością i samorządami.

 

Od października 2020 roku członkowie naszej Katedry (dr hab. Piotr Zientara, prof. UG, dr hab. Anna Nikodemska-Wołowik, prof. UG oraz dr Katarzyna Bałandynowicz-Panfil) wchodzą w skład Zespołu ds. Przedsiębiorczości Rodzinnej powołanego przez Urząd Miasta w Gdyni.


Gdynia, od listopada 2018 roku realizuje działania skierowane do lokalnych firm rodzinnych w ramach unijnego projektu "Tworzenie systemu sieciowego wsparcia przedsiębiorczości rodzinnej - Lokalne Centra Kompetencji Rozwoju Firm Rodzinnych". Ponadto, wspólnie z Agencją Rozwoju Gdyni podjęła działania pod nazwą "Firmy Rodzinne Gdynia", a obecnie koncentruje się na tworzeniu Lokalnego Programu Operacyjnego Rozwoju Firm Rodzinnych.

 

 

 

 

 
 
 

Współpraca z J.J. Darboven 

 
 
 

 

Współpraca ze społecznie odpowiedzialnym biznesem jest szczególnie ważna dla naszej Katedry. 23 stycznia 2020 r. w siedzibie firmy J.J. Darboven w Rumi odbyło się spotkanie, na którym podpisana została umowa o współpracy ze spółką J.J. Darboven. Celem tej wpółpracy jest przekazywanie i wymiana doświadczeń, myśli naukowej, wsparcie merytoryczne badań, konsultacji i szkoleń zarówno kadry naukowej, pracowników, jak i studentów, a w przyszłości realizacja wspólnych projektów. 

Warto podkreślić, że działania prowadzone przez J.J. Darboven są zgodne z ideą zrównoważonego rozwoju i składają się spójną strategię społecznej odpowiedzialności biznesu.  Takie połączenie naszej wiedzy naukowej i działań praktyki z pewnością zaowocuje udaną współpracą.

 
Ponad 25 letnia obecność spółki J.J. Darboven z siedzibą w Rumi, poparta jest 150-letnim doświadczeniem i kulturą biznesową rodzinnej firmy matki z Hamburga. Spółka specjalizuje się w dystrybucji napojów gorących klasy premium, głównie wśród klientów biznesowych. Uzupełnieniem podstawowej działalności jest prowadzona Akademia Jeździecka, sklep dla klientów indywidualnych oraz niedawno uruchomiona palarnia kawy.
 
 
 
 
 
 
 
Serdecznie zapraszamy do współpracy!