Weź udział w debacie online

Posted on 2021-02-26

Weź udział w debacie online Ministerstwa Finansów i Instytutu Nauk Ekonomicznych/ Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr!

 
Już 3 marca o godzinie 17.00 goście debaty zmierzą się z tematem: „Podatki w przyszłości – jakie są trendy i przewidywania?”

 
Debatanci  będą dyskutować na temat zmian otaczającego nas świata w obszarze modeli biznesowych i konieczności przemian w zakresie systemu podatkowego, który musi obecnie nadążyć za globalnymi trendami, ale także być przygotowany na niespodziewane sytuacje kryzysowe. Podczas debaty poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące: nowych technologii w administracji skarbowej, sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w niektórych procedurach administracyjnych, nowych technologii w walce z unikaniem podatkowania/rajami podatkowymi oraz roli platform (pośredników cyfrowych) w poborze podatku i tax compliance.

Celem debaty jest przedstawienie w dyskusji różnych punktów widzenia na przyszłość tego obszaru.

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele środowiska naukowego oraz praktycy podatkowi:

  • dr hab. Rafał Lipniewicz (adiunkt w Instytucie Nauk Ekonomicznych UWr)
  • dr Roman Namysłowski (partner zarządzający zespołem podatkowym w CRIDO)
  • dr hab. Piotr Szymaniec (członek Rady Legislacyjnej przy Prezesie Rady Ministrów, Dyrektor Instytutu Społeczno-Prawnego w PWSZ w Wałbrzychu)


Spotkanie poprowadzi Łukasz Czernicki (główny ekonomista MF).

Poznaj opinie ekspertów i zadaj gościom pytania na czacie!

Co musisz zrobić, by spotkać się online?  Już 3 marca, o godzinie 17.00:Skorzystaj z przeglądarki: Firefox lub Chrome