Zimowy konkurs fotograficzny

Opublikowano 08 czerwca 2016 roku

Zimowa edycja konkursu fotograficznego dla studentów promujących Wydział Ekonomiczny poza granicami Polski dobiegła końca. I tym razem studenci naszego wydziału wysoko postawili poprzeczkę zgłaszając do konkursu wiele ciekawych prac, spośród których nagrodziliśmy dwie najlepsze.

Komisja konkursowa przy wyborze nagrodzonych prac brała przede wszystkim pod uwagę: pomysł, kompozycję pracy, kadr, wykonanie techniczne, walory artystyczne oraz wyeksponowanie logo Wydziału Ekonomicznego.

Od 1 czerwca 2016 zmieniony zostaje regulamin konkursu!

Najważniejszą zmianą jest konieczność umieszczenia zgłaszanego zdjęcia na Facebook’u, gdzie musi być oznaczona strona Wydziału oraz uczestnik konkursu, wraz z zameldowaniem na stronie Wydziału Ekonomicznego i hasztagiem #KoszulkaWEUG2016

NOWY REGULAMIN poniżejI miejsceKrzywa wieża „La Torre di Pisa” w Pizie, Włochy

Spośród wszystkich zdjęć, jakie przesłał nam ten student, to wyróżniało się bardzo dobrą kompozycją, kolorystyką oraz ekspozycją. Warto nadmienić również kunszt autora, przez który jury miało dylemat przy wyborze faworyta. Nietrudno pozazdrościć zdobywcy głównej nagrody wielu wysokiej jakości fotografii upamiętniających podróże, jak i oczywiście dobrego oka.


Kategoria ZabytkiWidok na Sobór Ducha Świętego w Mińsku i mała część Placu Wolności, Białoruś


W tegorocznej edycji, ze względu na ilość zgłoszeń, ich koncentrację wokół konkretnej tematyki, postanowiliśmy wyróżnić tylko jedną kategorię – zabytki. Również przy wyborze zwycięskiej fotografii w tej części, stanęliśmy przed wielkim dylematem. Ostatecznie urzekł nas kadr, który doskonale uchwycił piękne niebo na tle tejże budowli oraz logo naszego Wydziału.

Zwycięzca głównej nagrody otrzyma plecak do wykorzystania podczas kolejnych podróży wraz z powerbankiem przydatnym do naładowania telefonu czy aparatu fotograficznego oraz podręcznym zestawem podróżnym, podstawkę chłodzącą do laptopa oraz dodatkowo atrakcyjne gadżety wydziałowe.  Autor wyróżnionego zdjęcia otrzyma: plecak, podstawkę chłodzącą do laptopa, kubek termiczny przydatny w podróżach zimowych oraz dodatkowo atrakcyjne gadżety wydziałowe.

Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy cudownych wspomnień oraz wygranych nagród.  Zachęcamy również do dalszego podróżowania oraz udziału w kolejnych edycjach naszego konkursu!


Siódma edycja konkursu już się rozpoczęła!

Zapraszamy do udziału wszystkich studentów WE, w tym również tegorocznych absolwentów naszego Wydziału! Mile widziane zdjęcia wykonane w koszulce z logo Wydziału Ekonomicznego w interesującym i charakterystycznym miejscu poza granicami Polski. Siódma edycja konkursu zakończy się w końcu października 2016 r.


Regulamin konkursu „Zdjęcie z wakacji w koszulce WE UG” (ZMIENIONY)

 1. Koszulkę logo WE można odebrać (za darmo i bezzwrotnie z dziekanatu), p. 127,
 2. Student odbierając koszulkę informuje o planowanym celu swojej podróży (organizatorzy zastrzegają sobie ograniczenie udziału w konkursie w przypadku powtarzających się docelowych miejsc podróży),
 3. Odbierając koszulkę student podpisuje zobowiązanie do przysłania przynajmniej 2 zdjęć z własnym wizerunkiem (do wyboru przez organizatorów) drogą elektroniczną pod adres: we@ug.edu.pl (mogą być wykonane w jednym miejscu), przy czym przesyłając zdjęcia student zrzeka się majątkowych praw autorskich do nich na rzecz WE. Zdjęcie musi być również udostępnione na Facebooku, gdzie musi być oznaczona strona Wydziału oraz uczestnik konkursu, wraz z zameldowaniem na stronie Wydziału Ekonomicznego i hasztagiem #KoszulkaWEUG2016
 4. Zdjęcia powinny być wykonane w odpowiedniej konwencji w charakterystycznym miejscu (na zdjęciu widoczna jest osoba w koszulce z logo WE na plecach – przykładowe zdjęcia w załączeniu),
 5. Jeden student może wykonać i przysłać zdjęcia z więcej niż jednego miejsca,
 6. Student wyraża zgodę na umieszczenie zdjęcia na stronie internetowej WE, dodania zdjęcia do albumu konkursu na stronie Facebook Wydziału oraz ewentualne wykorzystanie w innych celach (np. galeria zdjęć, prezentacje itp.),
 7. Student przysyła zdjęcie podpisane:
  - imię i nazwisko, adres email i telefon
  - miejsce wykonania zdjęcia,
  Dane autora nie są podane na stronie internetowej ani w materiałach informacyjnych Wydziału Ekonomicznego.
 8. Po przysłaniu zdjęcia, zostanie ono umieszczone na stronie internetowej Wydziału Ekonomicznego (dział Studenci).
 9. Zdjęcie nie może być przerabiane w programie graficznym,
 10. Termin nadsyłania zdjęć 30 października w edycji letniej oraz 31 marca w edycji zimowej konkursu. Do wygrania: akcesoria komputerowe i atrakcyjne gadżety wydziałowe (np. podkładka pod laptopa, zestawy podróżne, waga do bagażu, zegar ścienny, plecak, opaski na ramię do smartfona i inne...).
 11. Głosowanie („lajkowanie”) na poszczególne zdjęcia zakończy się 30 listopada (w edycji letniej) oraz 30 kwietnia (w edycji zimowej).
 12. Zwycięzcą konkursu zostaną te osoby, które w kolejności otrzymają najwięcej lajków pod swoim zdjęciem z hasztagiem #KoszulkaWEUG2016. Wygrywa 5 osób z największą ilością lajków.
 13. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej WE, stronie Facebook WE, a autorzy zwycięskich zdjęć zostaną poinformowani drogą mailową.
 14. Konkurs ma charakter cykliczny, tzn. będzie kontynuowany po sezonie wakacyjnym. Studenci wyjeżdżający na studia zagraniczne w ramach wymiany w programie Erasmus mogą również uczestniczyć w konkursie!

 


Ze strony organizatorów:
Samorząd Studentów WE
Prodziekan ds. Nauki i Kształcenia WE