Wręczenie dyplomów BA International Business

Opublikowano 31 lipca 2023 roku

28 lipca 2023 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia dyplomów absolwentom studiów licencjackich International Business.

Absolwenci studiów licencjackich International Business świętowali ukończenie kierunku podczas uroczystej gali.

- Wręczenie dyplomów zwieńczy pewien etap w waszym życiu. Etap ważny, ponieważ poświęciliście trzy lata nie tylko na naukę, która jest podstawą dalszej drogi kariery i rozwoju, ale też, a może przede wszystkim, na budowanie więzi - powiedziała Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG. - Jako jednostka macie, owszem, pewną sprawczość, możliwości działania, jednak współpracując w grupie, możecie wszystko.

Ceremonia wręczenia dyplomów to cenna okazja do ponownego spotkania się z profesorami, kolegami z roku i przyjaciółmi, możliwość podtrzymania tradycji poprzez przywdzianie togi i biretu. To czas refleksji nad zdobytą wiedzą, umiejętnościami i relacjami nawiązanymi podczas pobytu na Wydziale Ekonomicznym.

Dla absolwentów studiów I stopnia International Business to pierwsza okazja, aby uroczyście świętować ukończenie kierunku. Dotychczas tego typu wydarzenia dotyczyły tylko studentów studiów II stopnia.

- Podczas tej niezwykłej uroczystości wręczymy dyplomy i nagrody, uznając Wasze wyjątkowe poświęcenie i niezwykłe osiągnięcia w całej drodze akademickiej. To będzie wieczór pełen dumy, radości i zasłużonego świętowania Waszej ciężkiej pracy i sukcesu - zapowiedziała wydarzenie Kierowniczka kierunku dr Renata Orłowska.

Warto dodać, że International Business stanowi od roku akademickiego 2023/2024 odrębny kierunek. Czerpie on z doświadczenia prowadzonej dotychczas na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze specjalności anglojęzycznej International Business.

W 2008 r., gdy powstawał kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze, zainicjowano powstanie na nim pierwszej w Polsce specjalności International Business, która z ogromnym powodzeniem jest corocznie prowadzona, ciesząc się bardzo dużym zainteresowaniem kandydatów, studentów i pracodawców. Opiekę nad specjalnością przez 15 lat sprawowała dr hab. Krystyna Żołądkiewicz, prof. UG, dzięki której specjalność zmieniała się i rozwijała wraz z potrzebami rynkowymi i wysokimi wymogami zapewnienia jakości kształcenia .

W ciągu trzech lat studenci zdobywają wiedzę oraz umiejętności niezbędne w pracy zawodowej przy analizie międzynarodowych zjawisk gospodarczych i społecznych z uwzględnieniem różnic kulturowych oraz mają możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu w powstałym również w 2008 r. laboratorium komputerowym London Stock Exchange Group Eikon Lab, a także w laboratorium logistycznym SAP University Alliance (SAP).

Bardzo wielu studentów korzysta także z nieocenionej możliwości studiowania zagranicą w ramach bardzo rozwiniętej współpracy międzynarodowej Wydziału Ekonomicznego i dostępnej dla wszystkich studentów oferty studiów w krajach europejskich i pozaeuropejskich.

 

 
Link do informacji na temat International Business:
International Business - stacjonarne I stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk (ug.edu.pl)

Link do relacji z uroczystości na stronie UG:
https://ug.edu.pl/news/pl/5594/i-ceremonia-wreczenia-dyplomow-absolwentom-studiow-licencjackich-international-business


 

Oprac. Magdalena Markiewicz

Fot. Alan Stocki