I Rajd Rowerowy NKL

Opublikowano 30 maja 2023 roku

20 i 21 maja 2023 roku odbył się I Rajd Rowerowy zorganizowany przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Pani Dziekan Wydziału Ekonomicznego, dr hab. Moniki Bąk, prof. UG oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG


Celem rajdu była promocja logistyki i mobilności w duchu zrównoważonego rozwoju. Uczestnicy chcieli podkreślić, jak ważne jest efektywne zarządzanie transportem i równoczesne dbanie o środowisko. Rajd okazał się doskonałym sposobem na propagowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia. 


Wystartowaliśmy z Sopotu, z parkingu naszego Wydziału, a miejscem docelowym pierwszego dnia był Ośrodek Wypoczynkowy UG w Łączynie, w którym odbyło się spotkanie integracyjne, wspólne ognisko, gry i długie rozmowy. Lokalizacja noclegu w Łączynie nawiązywała do wieloletniej tradycji studenckich konferencji NKL w „terenowych” ośrodkach naszego Uniwersytetu, od Stacji Morskiej w Helu (gdzie organizujemy od roku 2001 studencką konferencję pod hasłem Logistyka w teorii i praktyce) po OW w Łączynie.


Trasa, która czekała na uczestników, była wyzwaniem, ponieważ miała łącznie ponad 120 kilometrów długości! Uczestnicy mogli podziwiać malownicze kaszubskie krajobrazy, które dodatkowo uatrakcyjniały trasę. Pogoda była piękna, a atmosfera wspaniała. Wspólnie przemierzaliśmy kolejne kilometry, wzmacniając zarówno ciało, jak i ducha. Uczestnicy mieli okazję dzielić się swoimi doświadczeniami, wspierać się nawzajem i celebrować razem przejechane kilometry. Po drodze nie brakowało również licznych atrakcji, takich jak spotkania z zwierzętami, w tym nawet złotą rybką, naprawy techniczne rowerów czy smaczne lody. W niedzielne południe zaplanowano również przerwę na Mszę świętą w kartuskim kościele. 


Naszym celem było nie tylko pokonanie trasy, ale również zebranie środków na cel charytatywny. Uczestnicy rajdu przekazali datki na stowarzyszenie Inicjatywa Edukacyjna "Jeremiaszki", z którym związany jest jeden z członków naszego koła. Celem stowarzyszenia jest pomoc potrzebującym dzieciom w nauce języka angielskiego. Zebrana suma wyniosła 550 złotych, za co serdecznie dziękujemy! Rajd rowerowy pozwolił nie tylko cieszyć się sportem i świeżym powietrzem, ale także czynić dobro dla innych.


Rajd był niezapomnianym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. Połączenie aktywności fizycznej, wspaniałej trasy i dobroczynności sprawiło, że było to wyjątkowe wydarzenie, które zostanie na długo w pamięci uczestników. Zachęcamy do włączenia się we wspomnianą wcześniej zbiórkę. Wpłaty można dokonywać na rachunek nr 83 1020 5112 0000 7502 0415 8457 (Inicjatywa Edukacyjna "Jeremiaszki"), w tytule podając trzy litery NKL (więcej szczegółów znaleźć można pod linkiem: https://www.facebook.com/jeremiaszki).


Zachęcamy również do obejrzenia fotorelacji z rajdu oraz filmiku przygotowanego przez jednego z uczestników (https://www.youtube.com/watch?v=8Wj8pIQiiJg). 


Dziękujemy za wsparcie i udział w naszym pierwszym rajdzie rowerowym!