Wieczór filmowy „Rzeka w roli głównej”

Opublikowano 08 marca 2024 roku

Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych we współpracy z Klubem Myśli Obywatelskiej przy Europejskim Centrum Solidarności ma przyjemność zaprosić na spotkanie autorskie i film znakomitej dziennikarki i reżyserki filmów dokumentalnych Ewy Ewart, zatytułowany: „Do ostatniej kropli…”

Po obejrzeniu filmu będzie można posłuchać rozmowy z autorką oraz wziąć udział w dyskusji panelowej z udziałem reżyserki oraz zaproszonych gości:
Rafała Olesińskiego, Partnera Olesiński i Wspólnicy,
dr hab. Doroty Rancew - Sikory, profesor Uniwersytetu Gdańskiego,
Marcina Milczarskiego, starszego konsultanta VIVERNO

Spotkanie poprowadzi pani Ewa Sowińska, absolwentka Wydziału Ekonomicznego UG, Partner ESO Audit, członkini Rady Programowej Open Eyes Economy, członkini Kapituły Dyrektor Finansowy Roku oraz Kapituły Mistrz Biznesu (organizowany przez miesięcznik Businessman), przewodnicząca Rady Programowej Fundacji Forum Mentorów. W 2017 r. została laureatką nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes”.

Kiedy: 12 marca 2024 r. godz 17:00

Gdzie: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku (pl. Solidarności 1)

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, wymagana jest wcześniejsza rejestracja:

„Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz” – tym cytatem Alberta Einsteina chcemy zaprosić Was do choć krótkiego zatrzymania się i zastanowienia nad tym, czym w rzeczywistości jest, będący na ustach wielu, zrównoważony rozwój i czy rzeka może, a może wręcz powinna mieć… „osobowość prawną”.

Wszystko to w szczególnym czasie – w pierwszym roku, w którym duże firmy i instytucje finansowe mają po raz pierwszy obowiązek raportowania zrównoważonego rozwoju zgodnie z unijną dyrektywą CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Obowiązek, który już w 2025 roku obejmie kolejną grupę przedsiębiorstw. Podczas gdy najwięksi rynkowi gracze już od jakiegoś czasu przygotowują się do raportowania oraz budowania strategii opartych o kryteria ESG  (environmental – środowisko, social – społeczeństwo oraz governance –  prowadzenie biznesu), mniejsze podmioty i – przede wszystkim – otaczające je społeczności nie są powszechnie edukowane na temat istoty i wagi tych działań, których nadrzędnym celem jest wzięcie odpowiedzialności za wpływ na ludzi i planetę.

Otwórzmy się więc na głos tych, którzy gotowi są, by podzielić się swoją wiedzą i refleksjami.

Link do informacji o wydarzeniu na stronie ECS: