Konkurs debat oksfordzkich

Opublikowano 23 października 2021 roku

Serdecznie zapraszamy na konkurs debat oksfordzkich, który odbędzie się we wtorek 26.10.2021 r. w godzinach 9.30-13.00 w auli D.

Rozgrywki odbywają się w ramach projektu “Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim - znane i nieznane oblicza nauki” realizowanego przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Dyskutowane tezy będą dotyczyły zagadnień z zakresu zrównoważonego rozwoju z perspektywy człowieka i jego wpływu na otoczenie.

W debatach 26.10.2021 r. zmierzy się 8 drużyn licealistów z województwa pomorskiego, a debatę poprowadzą i ocenią doświadczeni w debatowaniu studenci Uniwersytetu Gdańskiego wraz z kadrą akademicką.

Czas debaty

Szkoły

Tezy

9.30 Oficjalne rozpoczęcie turnieju, Aula D, Wydział Ekonomiczny UG

10.00-10.30

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące
im. Pawła Adamowicza w Gdańsku

Rozwój technologii prowadzi do wzrostu bezrobocia.

im. Marii Skłodowskiej- Curie w Tczewie

10.50-11.20

XIX Liceum Ogólnokształcące
im. Mariana Mokwy w Gdańsku

Marihuana powinna zostać zalegalizowana.

Salezjańskie
Liceum
im. Św. Jana Bosko w Rumi

11.40-12.10

XX Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

Nauczanie zdalne powinno zostać wprowadzone na stałe.

Sopockie Autonomiczne Liceum

12.30-13.00

im. dr. W. Pniewskiego w Gdańsku

Prawdziwym zagrożeniem dla środowiska jest przeludnienie.

im. Bolesława Chrobrego w Sopocie

13.00-13.30 Podsumowanie wyników międzyszkolnego etapu konkursu debat oksfordzkich.

Etap półfinałowy odbędzie się 19 listopada, a finał konkursu debat odbędzie się 9 grudnia 2021 r.

Dlaczego warto przyjść?

Dla pracowników Uniwersytetu jest to okazja, żeby zapoznać się z możliwościami wykorzystania debaty oksfordzkiej jako skutecznego narzędzia dydaktycznego, budującego postawę zdrowej rywalizacji i zwiększającego zaangażowanie studentów.

Studentom również polecamy zapoznać się z debatą oksfordzką jako ciekawą formą intelektualnej rozrywki rozwijającej umiejętności, takie jak: jasne konstruowanie wypowiedzi, formułowanie argumentów, asertywne reagowanie na krytykę i współpraca w zespole.

Zapraszamy!

Projekt prowadzony jest przez Wydział Chemii UG i Wydział Ekonomiczny UG.

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu:

Projekt “Science Clubs w Uniwersytecie Gdańskim - znane i nieznane oblicza nauki” realizowany jest w ramach programu
Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka i współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Edukacji.