University Management Accounting Day z CIMA

Opublikowano 23 października 2019 roku

University Management Accounting Day z CIMA (UMAD 2019)

21 października 2019 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się wydarzenie z cyklu University Management Accounting Day CEE (UMAD). Wydarzenie to odbyło się jednocześnie we wszystkich uczelniach Europy Środkowo-Wschodniej, które współpracują z Chartered Institute of Management Accountants (CIMA) w ramach programu „CIMA na Uczelni”. Gościem specjalnym wydarzenia była Karen Phang, Associate Director, Association of International Certified Professional Accountants, która podczas łączenia online przywitała uczelnie oraz przedstawiła prezentację na temat Kwalifikacji CIMA. W ramach UMAD 2019 odbyła się także gra biznesowa, w której wzięli udział studenci zainteresowani rachunkowością zarządczą. Akcentem kończącym było wspólne zdjęcie zwycięzców CIMA Business Game.

Uniwersytet Gdański po raz pierwszy uczestniczył w tym wydarzeniu, dzięki podpisaniu w maju 2019 roku listu intencyjnego, którego skutkiem ma być umowa między UG a CIMA. Planowane porozumienie między Uniwersytetem Gdańskim a Chartered Institute of Management Accountants umożliwi studentom kierunku ekonomia na Wydziale Ekonomicznym skorzystanie z szybszej ścieżki uzyskania rozpoznawanej na całym świecie Kwalifikacji Profesjonalnej CIMA.

Podpisanie listu intencyjnego