Zjedz ciasto i wspomóż paczkę!

Opublikowano 25 listopada 2016 roku

W środę, 30 listopada, w godz. 9.30-15.30 zapraszamy na wydarzenie ‘Zjedz ciasto – wspomóż Paczkę!’.

Zachęcamy do jedzenia i składania datków w szczytnym celu!

Miejsce: hol przy głównym wejściu na Wydział (przy portierni)

Pamiętaj, że ciasto zjedzone w słusznej sprawie nie tuczy!

Zbiórka trwa do 7go grudnia. 30 listopada zapraszamy do holu głównego, a w pozostałe dni do sali 419, w której czekają studenci Koła Naukowego PR.

W przypadku pytań i wątpliwości piszcie: a.fornalska@ug.edu.pl, monika.grottel@wp.pl, publicrelationsug@gmail.com

Poniżej znajdują się opisy obu rodzin oraz podsumowanie ich potrzeb.

Pani Magdalena (38 l.) mieszka sama i od lat zmaga się z dużymi problemami zdrowotnymi. Kobieta, wskutek powikłań po zapaleniu opon mózgowych, na które zachorowała jako 12-latka, jest osobą niewidomą (zanik nerwu wzrokowego) oraz cierpi na spastyczny niedowład kończyn. Dodatkowym zmartwieniem pani Magdaleny jest fakt, że niedawno rozpadło się jej małżeństwo. W związku z obciążeniami zdrowotnymi (orzeczony znaczny stopień niepełnosprawności), nie może ona podjąć zatrudnienia. Jedynym źródłem utrzymania kobiety są zasiłki (łącznie w kwocie 1510 zł/m-c). Po odjęciu wydatków (670 zł/m-c) pani Magdalenie pozostaje średnio ok. 840 zł miesięcznie. Słowo waleczność obrazuje panią Magdalenę - zawsze walczyła o siebie i swoją samodzielność, jednocześnie głęboko dbając o innych. Jest bardzo skromną osobą, która dużo się uśmiecha i każdego dnia stara się być aktywna na miarę swoich możliwości. Do najważniejszych potrzeb kobiety należą żywność i środki czystości, ponieważ są niezbędne do przetrwania oraz leki, ponieważ na nie nigdy nie starcza pieniędzy.

Pani Gosia (42l.) mieszka razem z córeczką Zuzią (7l.) oraz synem Adrianem (20l) Pani Małgorzata mieszkała z mężem, oboje pracowali, dzielili się opieką nad dziećmi. W domu się nie przelewało, ale wystarczało na wszystkie potrzeby. Niestety śmierć męża, nieudany związek, utrata pracy spowodowały, że obecnie pani Małgosia znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Sama wychowuje córeczkę Zosię . Wspólnie z nimi mieszka starszy syn Adrian. Chłopak studiuje i pracuje dorywczo. Na miarę swoich możliwości chce pomóc mamie w utrzymaniu domu. Dwa miesiące temu pani Małgorzata również znalazła pracę. Na razie w niepełnym wymiarze godzin, ale jest szansa na zatrudnienie na cały etat. Rodzina mieszka w tragicznych warunkach. Mieszkanie jest zawilgocone, w ścianach są dziury, odpada z nich tynk. Rodzina utrzymuje się z zasiłków, pracy pani Małgorzaty oraz dorywczej pracy Adriana. Po odliczeniu wszystkich kosztów utrzymania domu, rodzinie zostaje 504 zł na osobę. Rodzinę łączy głęboka więź. Pomimo trudności domownicy są pogodni. Pani Gosia jest ciepłą, pełną życzliwości osobą. Bardzo dba o swoje dzieci. Wszyscy wykazują się dużą empatią. Pomimo trudnej sytuacji starają się pomagać innym. Ich olbrzymią siłą są wzajemne relacje i czas spędzany razem. Rodzina najbardziej potrzebuje farby - mieszkanie jest do całkowitego remontu. Zasoby finansowe rodziny nie pozwalają na zgromadzenie odpowiedniej kwoty. Proszą również o żywność trwałą oraz środki czystości - pochłaniają dużą część budżetu rodziny.

ŻYWNOŚĆ:

herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej,

konserwy rybne, ryż, mąka, dżem, warzywa w puszkach, słodycze, przyprawy, koncentrat pomidorowy, soki, soki do rozcieńczania, budynie, kisiele, galaretki

ŚRODKI CZYSTOŚCI:

proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący,

pasta do zębów, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do

zębów, chusteczki mokre, suche

ODZIEŻ I OBUWIE:

piżama damska, rozmiar M

przejściowe spodnie dla dziewczynki, rozmiar: 122

zimowe kozaki dla dziewczynki rozmiar 30

MATERIAŁY SZKOLNE:

zeszyty, farbki, papier kolorowy, plecak, bloki rysunkowe, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik

WYPOSAŻENIE MIESZKANIA:

mikrofala, firanki 2,5x3m, kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka

SPECJALNE MARZENIA:

mały śpiwór dla Pani Magdy, gra planszowa dla Zuzi, kosmetyki dla Gosi i Adriana.

Rodzina Pani Gosi marzy o remoncie mieszkania. Będą wdzięczni za panele podłogowe, tapetę do kuchni, farby do ścian, akcesoria do malowania: pędzle, wałki, tacki, papier ścierny oraz preparat odgrzybiający.