Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017

Opublikowano 05 października 2016 roku

W dniu 3 października 2016 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Na uroczystość, oprócz Studentów i Pracowników Wydziału Ekonomicznego, przybyło wielu gości, w tym prezesów i przedstawicieli zarządów przedsiębiorstw regionu pomorskiego współpracujących z Wydziałem Ekonomicznym. Uczestniczyli również emerytowani Profesorowie UG, którzy przez wiele lat pracowali na Wydziale. W uroczystości wzięli też udział przedstawiciele władz innych jednostek Uczelni. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Prorektor ds. Nauki Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotr Stepnowski.

W swym wystąpieniu prof. UG, dr hab. Monika Bąk Dziekan Wydziału Ekonomicznego zaprosiła na wirtualny spacer po wydziale przypominając genezę utworzenia Wydziału Ekonomicznego sięgającą czasów II wojny światowej, a również mówiła o bieżących osiągnięciach Wydziału.

Pan Rektor wskazał na wysoki poziom umiędzynarodowienia na Wydziale Ekonomicznym przejawiający się np. w intensywnym rozwoju wymiany studenckiej w ramach programu ERASMUS, a również ścisłą współpracę Wydziału z przedsiębiorstwami regionu Pomorza.

Następnie Pan  Rektor wraz z Panią Dziekan WE wręczyli dyplomy  doktora habilitowanego uzyskane w poprzednim roku akademickim na Wydziale Ekonomicznym:

• Maciej Matczak
  • Beata Majecka
  • Leszek Czerwonka
  • Dariusz Tłoczyński

W kolejnej części Inauguracji odbyła się uroczysta promocja doktorska poprowadzona przez Rektora. Ślubowanie złożyli oraz dyplomy doktora nauk ekonomicznych odebrali:

• Marcin Rakowski (promotor prof. UG, dr hab. Jacek Zaucha)
  • Tomasz Bieliński (promotor prof. dr hab. Ewa Oziewicz)
  • Łukasz Szulist (promotor prof. dr hab. Krzysztof Szałucki)
  • Jarosława Klimas (promotor prof. dr hab. Krzysztof Szałucki)
  • Cezary Godziuk (promotor prof. UG, dr hab. Dariusz Filar)
  • Sebastian Radziusz (promotor prof. UG, dr hab. Przemysław Kulawczuk)
  • Waldemar Kunz (promotor prof. dr hab. Jan Burnewicz)

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie Medali Komisji Edukacji Narodowej odznaczonym pracownikom Wydziału:

• Prof. UG, dr hab. Katarzynie Hebel
  • Prof. UG, dr hab. Anecie Oniszczuk-Jastrząbek

W kolejnej części uroczystości wręczono Nagrody Rektora Uniwersytetu Gdańskiego:

• Nagrodę indywidualną I stopnia otrzymał prof. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski za całokształt osiągnięć naukowo-dydaktycznych oraz liczne osiągnięcia w praktyce gospodarczej
  • Nagrodę indywidualną I stopnia otrzymał prof. UG, dr hab. Dariusz Filar za całokształt osiągnięć naukowo-dydaktycznych oraz liczne osiągnięcia w praktyce gospodarczej
  • Nagrodę indywidualną I stopnia otrzymała prof. UG, dr hab. Joanna Bednarz za całokształt osiągnięć naukowych i dydaktycznych
  • Nagrodę indywidualną I stopnia otrzymał prof. UG, dr hab. Leszek Czerwonka za osiągnięcia naukowe udokumentowane publikacjami naukowymi
  • Nagrodę indywidualną I stopnia otrzymał dr Wojciech Bizon za działalność organizacyjną na rzecz Wydziału Ekonomicznego

• Nagrodę zespołową I stopnia za książkę „Finanse międzynarodowe. Wybrane problemy” pod red. dr Urszuli Mrzygłód i dr Magdaleny Markiewicz otrzymali:
    dr Sławomir Antkiewicz
    dr Magdalena Markiewicz
    dr Magdalena Mosionek-Schweda
    dr Urszula Mrzygłód
    dr Iwona Sobol
    dr Monika Szmelter
    mgr Joanna Adamska-Mieruszewska
    mgr Łukasz Dopierała
  • Nagrodę dla pracowników nie będących nauczycielami akademickimi za osiągnięcia w pracy zawodowej otrzymali:
    mgr Beata Szalkowska
    mgr Mariola Forma
    mgr Kamila Grządziela
    Mirosława Dudek
    Ewa Kominek
    Waldemar Kuczewski

W dalszej części Inauguracji Pan Rektor, Pani Dziekan i Prof. dr hab. Jan Burnewicz Kierownik Niestacjonarnych Studiów Doktoranckich z ekonomii wręczyli indeksy doktorantom, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym:

• Borek Aleksandra
  • Tryba Magdalena

Immatrykulacja studentów I pierwszego roku rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez Studentów, Prorektor Uniwersytetu Gdańskiego oraz Dziekan Wydziału Ekonomicznego wręczyli kepi oraz upominki z logo Wydziału Ekonomicznego Studentom I stopnia studiów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Na kierunku ekonomia:

1. Wysocka Izabela
  2. Kemska Alicja
  3. Rutecka Natalia
  4. Roszkowski Filip
  5. Węcław Agnieszka
  6. Pajdak Patrycja
  7. Uljanicka Carmen
  8. Pawłowska Katarzyna
  9. Klotzke Natalia
  10. Kloskowski Kamil

Na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze:

1. Bylińska Magdalena
  2. Krause Krzysztof
  3. Kołodziej Natalia
  4. Idziak Julianna
  5. Bartosiewicz Wiktoria
  6. Bech Oskar
  7. Rajkowska Kamila
  8. Czajkowski Rafał
  9. Kuling Aleksander
  10. Król Adrianna

Wykład inauguracyjny nt: "Rola Chin we współczesnej globalnej gospodarce"  wygłosiła prof. dr hab. Ewa Oziewicz.

Ostatnią częścią uroczystości był koncert Chóru Uniwersytetu Gdańskiego. Na zakończenie oficjalnej części uroczystości wykonano „Gaudeamus Igitur”.

Paczka zdjęć dostępna jest tutaj