Bałtycki Festiwal Ekonomiczny

Opublikowano 17 maja 2016 roku

Podsumowanie Bałtyckiego Festiwalu Ekonomicznego i podziękowania!

W dniach 12 - 13 maja 2016 roku po raz pierwszy na Wydziale Ekonomicznym UG odbył się Bałtycki Festiwal Ekonomiczny, będący kontynuacją wieloletniej tradycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Celem festiwalu jest  upowszechnianie oraz przybliżenie w atrakcyjnej formie tematyki i osiągnięć prowadzonych badań naukowych.

Uczniom i nauczycielom dziękujemy za wzięcie udziału w ekonomicznych zabawach, a wykładowcom akademickim i studentom kół naukowych (Morskie Koło Naukowe, Koło Naukowe Europejskie Forum Integracji, Koło Naukowe Konsylium, Naukowe Koło Logistyki, Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych oraz Koło Naukowe Finansów Behawioralnych) za ogromne zaangażowanie w organizację Bałtyckiego Festiwalu Ekonomicznego!

Wydarzenie dedykowane uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych cieszyło się ogromnie dużym zainteresowaniem, o czym świadczy komplet uczestników na wszystkich imprezach. Przybrały one formę interesujących wykładów akademickich, dynamicznych pokazów, prezentacji, konkursów, gier ekonomicznych, a nawet spektakli teatralnych.

Emocji nie zabrakło szczególnie wśród najmłodszych uczestników, którzy z wypiekami na twarzy śledzili poczynania bałtyckich marynarzy. Nieco starsi zgłębiali tajniki inwestowania na różnych rynkach, płynności finansowej oraz tajników dobrobytu społeczeństwa, mieli także okazję dowiedzieć się, w jakim celu na opakowaniach umieszcza się kody kreskowe oraz dlaczego marchewka jest owocem.

Dla zwycięzców konkursów organizatorzy przygotowali nagrody w postaci książek oraz ciekawych gadżetów.

Uczestnicy mieli okazję poczuć się jak studenci, uczestnicząc w bogatej ofercie zajęć zobaczyć nowoczesne laboratoria dydaktyczne, sale wykładowe oraz strefy pracy studenta w kampusie ekonomicznym.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Galeria zdjęć na FB