COIL z Artevelde University of Applied Sciences

Opublikowano 18 kwietnia 2024 roku

Współpraca Katedry Biznesu Międzynarodowego oraz Artevelde University of Applied Sciences z Ghent w Belgii rozwija się od kilku lat. W pierwszej połowie semestru miała miejsce kolejna jej odsłona. Studenci 3 roku specjalności handel zagraniczny (MSG SS1) z Wydziału Ekonomicznego wzięli udział w Collaborative Online International Learning (COIL) ze studentami 1 roku IBM z Artevelde. W kilkuosobowych międzynarodowych grupach pracowali online w ramach przedmiotu specjalnościowego Komunikacja w biznesie międzynarodowym, który w Artevelde prowadzony jest przez dr Hilde Eeckhout i dr Barbarę Kobuszewski Volles a na specjalności Handel Zagraniczny przez prof. Joannę Bednarz i dr Monikę Grottel.

Projekt dotyczył poznania wymiarów wartości kulturowych zgodnie z książką Erin Meyer "The Culture Map". Współpracę w grupach poprzedziły spotkania integracyjne online dotyczące budowania zespołów. Następnie każda grupa przeprowadziła desk i field research (w tym wywiady) na temat różnych wartości i wymiarów kulturowych. Końcowym efektem było przygotowanie posterów naukowych ukazujących spostrzeżenia i wnioski ze wspólnie przeprowadzonych badań, które zostały zaprezentowane podczas sesji online.

Metoda COIL od przyszłego roku akademickiego będzie stałym elementem dydaktycznym realizowanym w ramach zajęć na specjalności Handel Zagraniczny/Biznes Międzynarodowy.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i entuzjazm, które przyczyniły się do sukcesu tego projektu.
Joanna Bednarz i Monika Grottel