Wizyta studyjna w Porcie Lotniczym

Opublikowano 23 stycznia 2024 roku

W dniu 19 stycznia 2024 r. studenci Wydziału Ekonomicznego UG uczestniczyli w zajęciach na terenie Portu Lotniczego Gdańsk.

Studenci zwiedzili m.in. terminale pasażerskie o standardzie europejskim. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest częścią krajowego, europejskiego i światowego systemu transportowego. Jest trzecim co do wielkości portem lotniczym w Polsce i stanowi zapasowe lotnisko dla portu lotniczego w Warszawie. W 2023 r. gdańskie lotnisko odwiedziło prawie 6 mln pasażerów, o 9,9% więcej niż w 2019 r.

W wizycie wzięli udział studenci studiów stacjonarnych na kierunku ekonomia, w tym studenci III roku studiów I stopnia oraz II roku studiów II stopnia, uczęszczający na zajęcia w ramach przedmiotu do wyboru „Mobility Challenges in Urban Logistics”.

W wizycie studyjnej mieli okazję uczestniczyć także studenci I roku studiów II stopnia na kierunku „Logistics & Mobility” w ramach przedmiotu „Sustainable Mobility Management” oraz uczestnicy wymiany międzyuczelnianej w ramach Erasmus+, będący słuchaczami przedmiotu „Mobility Challenges in Urban Logistics”.

W ramach zajęć dr hab. Dariusz Tłoczyński, prof. UG z Katedry Rynku Transportowego, przedstawił uwarunkowania rozwoju i specyfikę zarządzania infrastrukturą transportu lotniczego oraz pokazał interesujące elementy infrastruktury.

Fot. dr Joanna Czerepko