Otwarte Wykłady Ekonomiczne

Opublikowano 11 stycznia 2024 roku

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych w roku akademickim 2023/2024 prowadzonych w formule online na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to już VII edycja wykładów, w dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 2500 osób, a prowadziło je już 40 wykładowców.
Kolejna niezwykle ciekawa edycja jest właśnie przed nami!

Wykłady o treści ekonomicznej i charakterze popularnonaukowym mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wykłady mogą stanowić także cenną pomoc dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży.
Treść wykładów jest spójna z wymogami programu przedmiotów „Podstawy przedsiębiorczości” oraz „Biznes i zarządzanie”.

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00.
Kolejne wykłady odbywać się będą co 2 tygodnie.

Zachęcamy bardzo gorąco do udziału!

Najbliższy wykład odbędzie się 16.01.2024 r.
Wykład pt. „Kredyty i pożyczki, czyli o tym, jak rozumieć RRSO, co to jest BIK i jak zbudować
zdolność kredytową” poprowadzi mgr Przemysław Wysiński
Moderator: dr hab. Leszek Czerwonka, prof. UG

Czym jest zdolność kredytowa? Jak banki szacują zdolność kredytową klientów? Jak policzyć,
czy stać Cię na kredyt, dzięki któremu zrealizujesz marzenia? Można tylko bujać w obłokach,
marząc o nowym komputerze, telefonie, samochodzie, domu lub remoncie mieszkania. Lepiej
jednak przekonać się, czy stać nas na kredyt, zobaczyć, czym jest RSSO, jak możemy
skorzystać z oceny BIK oraz jak zbudować zdolność kredytową. Podczas wykładu pokażemy,
że warto przeliczyć swoje marzenia.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można także uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych także na stronach:

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE

Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne