3 proste kroki, by zdobyć płatne praktyki

Opublikowano 20 marca 2014 roku

7 marca rozpoczął się I etap ogólnopolskiego konkursu Karierosfera 2014. Potrwa on do 24 marca, a studenci, którzy w tym czasie wypełnią krótki test internetowy w kolejnym etapie staną przed szansą wyjazdu na wielki finał do Wrocławia.

Główną nagrodą dla laureatów konkursu są płatne praktyki w jednej z sześciu firm, które zostały patronami dziedziny. Wśród nich są EY (patron dziedziny prawa podatkowego i finansów przedsiębiorstwa), PwC (audyt), PZU (sprzedaż), kancelaria Olesiński i Wspólnicy (prawo) oraz ING Bank Śląski (IT w bankowości).

Jakie są zasady gry? Przede wszystkim jak najszybciej należy wypełnić krótki test na stronie www.karierosfera.pl i określić ścieżkę, w której czujemy się najmocniejsi. Po sprawdzeniu prac szczęśliwcy spotkają się podczas II etapu na teście pisemnym. Ci, którzy wykażą się znajomością branży pojadą 11 kwietnia do Wrocławia, by zmierzyć się z ostatecznym case study przygotowanym przez przyszłego pracodawcę.

Karierosfera to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy współpracy z innymi lokalnymi organizacjami studenckimi. W Trójmieście promocją i koordynacją etapu lokalnego zajęło się Koło Naukowe Public Relations UG działające na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie.

Etap lokalny Karierosfery 2014 został objęty patronatem Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Prezydenta Miasta Gdańska, Gdyni oraz Sopotu. Ponadto partnerem projektu jest Pomorski Park Naukowo-Technologiczny w Gdyni.