Międzynarodowe Dni Hanzy

Opublikowano 19 czerwca 2024 roku

13 czerwca 2024 r. Wydział Ekonomiczny miał przyjemność gościć grupę studentów kierunku Tourism Management oraz profesorów z University of Applied Sciences w Bremen.

W ramach ich pobytu w Gdańsku, studenci i profesorowie uczestniczyli w Międzynarodowych Dniach Hanzy, odbywających się w Trójmieście.

Pod przewodnictwem prof. Martina Holi i prof. Sary Franzeck, grupa 15 międzynarodowych studentów z Bremy realizuje projekt dotyczący opracowania szans i możliwości wycieczek dla mieszkańców Bremy do Gdańska. Celem projektu jest stworzenie szablonu przyszłych wizyt, skierowanych do różnych grup wiekowych, ze szczególnym uwzględnieniem młodych podróżników.

Podczas spotkania na Wydziale Ekonomicznym, w którym uczestniczyli prodziekan WE ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym dr Magdalena Markiewicz, dr Monika Grottel, mgr Przemysław Wysiński oraz przedstawiciel KN Hazet, Wiktor Cywiński, omówiono liczne możliwości współpracy i wymiany doświadczeń.

Ożywiona dyskusja dotyczyła elementów historii, ekonomii, kultury Aspekty omówione podczas spotkania mogły pomóc studentom z Bremy w skutecznym zaplanowaniu i realizacji wycieczek do Gdańska, jednocześnie wzmacniając współpracę między uczelniami oraz promując Gdańsk jako atrakcyjne miejsce turystyczne.

Studenci z Bremy poszukiwali wsparcia w zakresie uzyskania informacji zwrotnej na temat swoich pomysłów i podejść w dziedzinie wymiany międzynarodowej, nawiązania kontaktów, które mogłyby pomóc w realizacji ich projektów, organizacji spotkań i integracji z polskimi studentami, aby lepiej zrozumieć, dlaczego Gdańsk jest atrakcyjny dla młodych ludzi.

Cieszymy się z możliwości wymiany wiedzy i doświadczeń, a także z nawiązania nowych kontaktów podczas Międzynarodowych Dni Hanzy. Wierzymy, że wspólne działania przyczynią się do lepszego poznania Gdańska i naszej uczelni.