Wizyta z British University in Egypt

Opublikowano 24 maja 2024 roku

Na  zaproszenie  dr hab. Joanny  Bednarz, prof. UG, w dniach  6-10 maja 2024 r. gościliśmy na Wydziale  Ekonomicznym Pana dr Hossam Deraz z British University in Egypt. Dr Deraz specjalizuje się w obszarze marketingu, zachowań konsumentów, innowacji i przedsiębiorczości. Doświadczenie badawcze zdobywał pracując w Academy of Business, Technology, and Natural Sciences w Halmstad University w Szwecji. Badania te dotyczyły wpływu ery cyfryzacji na działalność marketingową przedsiębiorstw.

Dr Deraz poprowadził dla studentów Wydziału Ekonomicznego UG warsztaty na temat: Attitude and persuasive communication in interational context (3 rok HZ SS1) oraz Subcultures and consumer attitudes (1 rok SRB SS2). Dyskusje studentów oraz wysnute wnioski i spostrzeżenia były bardzo wartościowe.

Współpraca z British University in Egypt została nawiązana dzięki aktywności Wydziału Ekonomicznego UG w międzynarodowej sieci NICE Network (New Initiatives and Challenges in Europe). Wniosek w programie Erasmus+ KA 171 przygotowały dr hab. Joanna Bednarz, prof. UG i dr hab. Anna Blajer-Gołębiewska, prof. UG.