„KEEKS 2022” na Wydziale Ekonomicznym

Opublikowano 01 kwietnia 2022 roku

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w konferencji „Kongres Ekonomicznych i Ekologicznych Kół Studenckich (KEEKS)”, która odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym i Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego w dniu 2 kwietnia 2022 r.

Idea kongresu powstała na Wydziale Ekonomicznym w 2017 r. z inicjatywy opiekunów kół naukowych (KN Finansów Międzynarodowych, KN Europejskie Forum Integracji Europejskiej, KN Konsylium).

Celem organizowanego Kongresu jest stworzenie platformy wymiany poglądów oraz wiedzy z obszaru ekologii i ochrony  środowiska, ekonomii oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych, jak również wyników badań interdyscyplinarnych oraz umożliwienie rozwoju naukowego studentów skupionych w kołach naukowych.

Udział w  wydarzeniu będzie doskonałą okazją do zaznaczenia obecności kół naukowych w środowisku akademickim i przedstawienia wyników badań naukowych podczas moderowanych sesji tematycznych.

W czasie Kongresu będziemy mieli także okazję uhonorować laureatów konkursu „I Ty możesz zostać wykładowcą”. Autorzy zwycięskich prezentacji w kategorii ekonomicznej zaprezentują swoje wystąpienia w drugiej sesji Kongresu. Ponadto swoje prezentacje przedstawią uczniowie szkół średnich i podstawowych z województwa pomorskiego.

W sesjach naukowych Kongresu wezmą udział: Koło Naukowe Ochrony Środowiska, Koło Naukowe Chemików, Koło Biznesu Chemicznego, Koło Naukowe Finansów Międzynarodowych, Koło Naukowe Przedsiębiorczości Start-up, Koło Naukowe Tutoringu Akademickiego Tuttees, Naukowe Koło Logistyki oraz Morskie Koło Naukowe.

Tegoroczna edycja wydarzenia organizowana jest w ramach projektu „Science Clubsw Uniwersytecie Gdańskim – znane i nieznane oblicza nauki” w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki/Doskonała Nauka, finansowanego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Zakres tematyczny Kongresu został poszerzony o aspekty związane z zagadnieniami wpisującymi się w realizację koncepcji zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności nauki.

Do udziału w Kongresie zapraszamy Koła naukowe oraz Wykładowców wraz ze Studentami!

Zapraszamy w imieniu Komitetu Organizacyjnego KEEKS 2022:

dr hab. Beata Grobelna, prof. UG, Wydział Chemii
dr Magdalena Markiewicz, Wydział Ekonomiczny