Zmarł prof. dr hab. Stanisław Wrycza

Opublikowano 17 stycznia 2022 roku

Prof. dr hab. Stanisław Wrycza ukończył studia na Wydziale Ekonomiki Produkcji (obecnie Wydział Zarządzania) w Katedrze Organizacji i Przetwarzania Danych (Katedra Informatyki Ekonomicznej). Promotorem doktoratu był prof. dr hab. Władysław Nowaczek. Habilitację Profesor uzyskał w Katedrze Turystyki i Usług. Profesorem tytularnym był od roku 1994.

Profesor Stanisław Wrycza był pionierem informatyki jako subdyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości. Należał do grona pierwszych naukowców Wydziału Zarządzania publikujących w wydawnictwach anglojęzycznych. Był członkiem wielu zespołów badawczych i organizacji międzynarodowych, działał w licznych kolegiach eksperckich i kierował wieloma projektami. Niestrudzony inicjator i organizator konferencji naukowych.

Profesor był osobą, która nie przyglądała się biernie rozwojowi informatyki, zawsze ciekawy, z pasją uczący się nowych rozwiązań. Posiadał niewyczerpaną energię do podejmowania kolejnych wyzwań badawczych. Konsekwentnie podejmował naukowy trud kreowania informatycznej przyszłości. Starał się być zawsze na krok przed aktualnym stanem techniki. Swoją pasją zmobilizował liczne grono młodzieży do intensywnej pracy badawczej. Sukcesy naukowe pracowników Katedry Informatyki Ekonomicznej są z pewnością jego wielką zasługą.

Pracownicy Wydziału Ekonomicznego podziwiali pracę Profesora oraz wielokrotnie z Nim współpracowali, a wiadomość o nagłej śmierci 13 stycznia 2022 roku przyjęli z wielkim smutkiem.

Rodzinie Profesora i najbliższym składamy szczere wyrazy współczucia.

Dziekan i społeczność akademicka

Wydziału Ekonomicznego UG