Konkurs student - wynalazca

Opublikowano 11 grudnia 2013 roku

Serdecznie zapraszamy Studentów Uczelni do udziału w rozpoczynającej się IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Student - Wynalazca.

Z satysfakcją stwierdzam, że inicjatywa organizacji Konkursu - podjęta z Politechniką Świętokrzyską w 2010 r. - zyskała akceptację środowisk akademickich, o czym świadczy wzrastająca z roku na rok liczba uczestników.

Tradycyjnie laureaci pięciu równorzędnych nagród głównych wezmą udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie, promując innowacyjne rozwiązania i prezentując je przed Jury Wystawy. W ramach nagrody sfinansowane zostaną koszty stoiska wystawienniczego, podróż i pobyt młodych wynalazców w Genewie.

Jednocześnie informuję, że w tym roku szczególne preferencje będą miały zgłoszenia rozwiązań technicznych udokumentowanych prototypami lub modelami, gdyż takie formy promocji wynalazków są oczekiwane przez organizatorów wystaw i targów.

Bliższe informacje oraz pliki do pobrania są dostępne na stronie Politechniki Świętokrzyskiej
www.patenty.tu.kielce.pl/konkurs-student .

Pozostaję w przekonaniu, że odnotowany w statystykach Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej wzrost liczby innowacji technicznych zgłaszanych do ochrony znajdzie odzwierciedlenie także w tej edycji Konkursu.

prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak

JM Rektor