Otwarte Wykłady Ekonomiczne

Opublikowano 14 marca 2024 roku

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych w roku akademickim 2023/2024 prowadzonych w formule online na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to już VIII edycja wykładów, w dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 2500 osób, a prowadziło je już 40 wykładowców.
Kolejna niezwykle ciekawa edycja jest właśnie przed nami!

Wykłady o treści ekonomicznej i charakterze popularnonaukowym mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wykłady mogą stanowić także cenną pomoc dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży.
Treść wykładów jest spójna z wymogami programu przedmiotów „Podstawy przedsiębiorczości” oraz „Biznes i zarządzanie”.

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00.
Kolejne wykłady odbywać się będą co 2 tygodnie. Daty kolejnych wykładów w semestrze letnim to: 19.03.2024r., 09.04.2024r., 16.04.2024r., 14.05.2024r., 28.05.2024r.

Zachęcamy bardzo gorąco do udziału!

Najbliższy wykład odbędzie się 19.03.2024 r.
Wykład pt. „Skłonność do ryzyka i co z niej wynika, czyli jak ekonomia behawioralna pomaga nie wpaść w pułapkę w decyzjach finansowych” poprowadzi dr Elżbieta Babula z Katedry Mikroekonomii
Moderator: dr hab. Anna Blajer – Gołębiewska

Rozwój ekonomii behawioralnej według niektórych przyczynia się do rewolucji w ekonomii. Co takiego do tej pory ustaliła ekonomia oparta na obserwacjach decyzji ekonomicznych, włączająca do analizy czynniki natury psychologicznej? Czy wiadomo, jakie błędy popełniają ludzie i jak się ich ustrzec, aby podejmować właściwe decyzje i osiągnąć sukces finansowy?
Skłonność do ryzyka i pułapki w decyzjach finansowych możemy zbadać. Warto mieć świadomość różnego podejścia do ryzyka przez poszczególne grupy inwestorów, a może nawet być w stanie ocenić własny poziom skłonności do ryzyka inwestycyjnego.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można także uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych także na stronach:
Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE
Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne