Seminarium – rozwój przedsiębiorstw rodzinnych

Opublikowano 08 marca 2024 roku

W dniu 29.02.2024 r. w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie Zespołu ds. Przedsiębiorczości Rodzinnej działającego przy Prezydencie Miasta Gdyni oraz członków sieci naukowej FaBeRNET zrzeszającej badaczy przedsiębiorstw rodzinnych w Polsce, funkcjonującej przy Fundacji Polskiej Akademii Nauk w Lublinie.

Podczas seminarium zaprezentowano wyniki badań zrealizowanych przez naukowców z FaBeRNET – tytuł projektu: „Zrównoważony rozwój przedsiębiorstw rodzinnych. Rekomendowane kierunki i sposoby oddziaływania” w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

FaBeRNET reprezentowali: dr hab. Robert Zajkowski, prof. UMCS, dr Ada Domańska (autorzy raportu i prelegenci) oraz dr hab. Anna M. Nikodemska-Wołowik, prof. UG z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego (współorganizator wydarzenia, członkini Zespołu ds. Przedsiębiorczości Rodzinnej oraz FaBeRNET od początku istnienia sieci, konsultant naukowy w ww. projekcie).

Gospodarzem spotkania była Pani Agnieszka Kukiełko, Naczelnik Wydziału Polityki Gospodarczej UM w Gdyni, a uczestniczyli w nim przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni, Fundacji Gospodarczej w Gdyni, Agencji Rozwoju Gdyni oraz przedsiębiorstw rodzinnych.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Uczestnikom, a zwłaszcza Pani Naczelnik za współorganizowanie tego spotkania i aktywny udział!