Otwarte Wykłady Ekonomiczne

Opublikowano 20 października 2023 roku

Serdecznie zapraszamy do udziału w cyklu Otwartych Wykładów Ekonomicznych w roku akademickim 2023/2024 prowadzonych w formule online na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest to już VII edycja wykładów, w dotychczasowych edycjach udział wzięło już ponad 2500 osób, a prowadziło je już 40 wykładowców.
Kolejna niezwykle ciekawa edycja jest właśnie przed nami!

Wykłady o treści ekonomicznej i charakterze popularnonaukowym mają na celu zwiększenie świadomości ekonomicznej młodych Polaków, jak również pogłębienie wiedzy na temat zagadnień ekonomicznych, w tym pomoc w przygotowaniu do olimpiad i konkursów przedmiotowych.

Wykłady mogą stanowić także cenną pomoc dla nauczycieli i ciekawy materiał dla młodzieży.
Treść wykładów jest spójna z wymogami programu przedmiotów „Podstawy przedsiębiorczości” oraz „Biznes i zarządzanie”.

Wykłady odbywają się w wybrane wtorki w godzinach 17.30-19.00.
Kolejne wykłady odbywać się będą co 2 tygodnie. Daty kolejnych wykładów w semestrze zimowym to: 24.10., 07 i 21.11., 05 i 19.12.2023 oraz 16.01.2024 r.

Zachęcamy bardzo gorąco do udziału!

Najbliższy wykład odbędzie się 24.10.2023 r.
Wykład pt. „Zagadki struktur rynkowych: od konkurencji do monopolu” poprowadzi dr Sylwia Machowska-Okrój.
Moderator: dr hab. Beata Majecka, prof. UG

Czy znajomość struktur rynkowych pomaga w prowadzeniu działalności gospodarczej? Czy to ekonomiści tworzą rynki i całą gospodarkę? Czy teoria ekonomii potrafi odkryć tajemnice rynków? Czy kartele są w Polsce? Dlaczego ludzie pragnący bogactwa nie założą monopolu?  Czy monopol jest zawsze tym złym? Odpowiedzi na powyższe pytania pozwolą poszerzyć horyzonty świadomości ekonomicznej młodych ludzi a znaleźć je można na wykładzie o zagadkach strukturach rynkowych.

Informacje w sprawie udziału w Otwartych Wykładach Ekonomicznych można także uzyskać pod adresem mailowym: ekonomia@ug.edu.pl

Więcej o Otwartych Wykładach Ekonomicznych także na stronach:

Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego OWE

Facebook Otwarte Wykłady Ekonomiczne