"Logistyka w teorii i praktyce" - XVIII edycja

Opublikowano 04 czerwca 2018 roku

W dniach 11-13 maja 2018 r. w Stacji Morskiej IO UG im. prof. Krzysztofa Skóry na Helu odbyła się XVIII Konferencja "Logistyka w teorii i praktyce". Jej organizatorami byli studenci Naukowego Koła Logistyki UG wraz z opiekunem naukowym - dr Leszkiem Reszką oraz opiekunem organizacyjnym - dr Agnieszką Szmelter.

W konferencji wzięli  udział absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego, którzy w trakcie studiów byli także członkami Naukowego Koła Logistyki: Łukasz Drewczyński (Cefetra Polska), Piotr Wierzbicki (Federal Mogul Bimet) oraz Jan Wierzba (Enpire Transport). Prelegenci podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym zdobytym po ukończeniu studiów. Gośćmi konferencji byli także prof. Cezary Mańkowski z Katedry Logistyki UG oraz prof. Jaroslav Mašek z Uniwersytetu w Żylinie.

Kolejny referat wygłosił Patryk Wierzbowski, doktorant UG i jednocześnie były wiceprezes NKL, który podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi rekrutacją na Międzywydziałowe stacjonarne studia doktoranckie z ekonomii, finansów i zarządzania.

Ostatnie wystąpienie dotyczyło drugiej dorocznej inicjatywy NKL czyli Sopockich Warsztatów Logistycznych. Dr Leszek Reszka przedstawił ich genezę, doświadczenia z poprzednich edycji oraz poczynione kroki związane z organizacją piątej edycji warsztatów planowanych na 22-23 listopada 2018 roku.

Konferencji towarzyszył szereg dodatkowych atrakcji, m.in. wizyta w fokarium, spacer na Helski Cypel i wieczór integracyjny.