Wizyta studentów z Alverno College

Opublikowano 27 maja 2014 roku

Celem projektu jest studium porównawcze warunków gospodarczych, turystycznych i ekologicznych panujących w miastach zlokalizowanych na wybrzeżach – Milwaukee i Jeziora Michigan oraz czterech miast nadbałtyckich - Gdańska, Kalmar, Malmo i Kopenhagi. Podczas pobytu w Gdańsku, uczestnicy wizyty studyjnej mieli okazję poznać walory edukacyjne, turystyczne, ekonomiczne oraz historyczne Miasta Gdańsk.

 

Oficjalna część wizyty odbyła się na Wydziale Ekonomicznym UG, gdzie przedstawiciele Alverno College spotkali się z przedstawicielami i studentami Wydziału oraz dowiedzieli się, jak motto Uniwersytetu Gdańskiego – in mari via tua – jest wdrażane w praktyce naukowo-badawczej.

Dzięki współpracy z Biurem Prezydenta ds. Promocji Miasta, w dalszej części pobytu, grupa amerykańskich gości mogła na własne oczy przekonać się, jak Gdańsk wykorzystuje bliskość Bałtyku, nad którym jest zlokalizowany. Studenci odwiedzili m.in. galerię bursztynu, gdańskie plaże, a także odbyli rejs na Westerplatte. Wspólnie z przewodnikiem, poznali historię miasta i jego głównych atrakcji turystycznych. Wzięli także udział w wydarzeniach Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Projekt „Coastal Cities: Baltic Sea” został uruchomiony po raz pierwszy w tym roku. Przez cały semestr, studenci Alverno College, mieszczącego się w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych, analizowali wpływ bliskości naturalnych zbiorników wodnych na rozwój miast. Ostatnim etapem projektu jest wizyta studyjna w czterech nadbałtyckich ośrodkach – w Gdańsku, Kalmar, Malmo i Kopenhadze.

Oprócz wartości edukacyjnej, wizyta przedstawicieli Alverno College miała na celu nawiązanie współpracy pomiędzy amerykańską uczelnią a Wydziałem Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego. Wsparcia w organizacji wizyty udzieliło Miasto Gdańsk.