Wstępne podsumowanie rekrutacji podstawowej

Opublikowano 04 sierpnia 2023 roku

Pod koniec lipca zakończyła się pierwsza faza rekrutacji na studia na Wydziale Ekonomicznym.

Z radością informujemy, że listy przyjętych zostały ogłoszone na wszystkich oferowanych kierunkach stacjonarnych (I i II st.) oraz tych niestacjonarnych, na których została już zakończona rekrutacja podstawowa.

Wydział Ekonomiczny oferuje w tym roku:

• studia stacjonarne I stopnia na trzech kierunkach:
    Ekonomia, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, International Business.

• studia stacjonarne II stopnia na pięciu kierunkach:
    Ekonomia, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Biznes i technologia ekologiczna,
    International Business oraz Logistics and Mobility

• studia niestacjonarne I i II stopnia na trzech kierunkach:
    Ekonomia (I i II st.), Międzynarodowe stosunki gospodarcze(I i II st.),
    Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia(II st.)

Gratulujemy wszystkim kandydatom, którzy zostali przyjęci na Wydział Ekonomiczny
i wybrali studia ekonomiczne!

.

Wydział Ekonomiczny przygotował na rok akademicki 2023/2024 łącznie ponad 1500 miejsc dla studentów wszystkich stopni, trybów i kierunków

W tej liczbie w ofercie Wydziału Ekonomicznego znalazło się 935 miejsc na studiach I stopnia, w tym 760 miejsc na trzech kierunkach studiów stacjonarnych I stopnia: 330 na kierunku Ekonomia, 330 na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz 100 na kierunku International Business.

Łącznie w rekrutacji podstawowej o miejsce na studiach na Wydziale Ekonomicznym ubiegało się niemal 4000 kandydatów.

Na studia I stopnia zgłosiło się 2818 kandydatów. Na kierunek Ekonomia aplikowało 1319 (3,99 os. na 1 miejsce), na kierunek Międzynarodowe stosunki gospodarcze 1036 kandydatów (3,14 os. na 1 miejsce), a  na kierunek International Business 463 kandydatów (4,63 os. na 1 miejsce).

Warto podkreślić, że uwzględniliśmy bieżące zmiany demograficzne i potrzeby rynkowe, stąd też tegoroczni maturzyści mieli do dyspozycji łącznie o 30 miejsc więcej na kierunku Ekonomia, o 30 miejsc więcej na kierunku Międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz o 10 miejsc więcej na kierunku International Business niż w roku ubiegłym.

Wysoka liczba miejsc na studiach I stopnia na kierunkach Ekonomia oraz Międzynarodowe stosunki gospodarcze odzwierciedla wiele możliwości wyboru przyszłej specjalizacji. Studenci tych kierunków już po pierwszym roku studiów w przypadku studiów I stopnia, a po pierwszym semestrze w przypadku studiów II stopnia, dokonują wyboru spośród całego spektrum atrakcyjnych i rynkowo zorientowanych specjalności.

Opis specjalności na studiach stacjonarnych I stopnia WE UG
Opis kierunków i specjalności na studiach stacjonarnych II stopnia WE UG

Kierunek Logistics and Mobility

Na studiach niestacjonarnych I i II stopnia kształcenie odbywa się w systemie modułowym, a studenci mogą wybrać kolejne moduły w ramach samodzielnie kształtowanej ścieżki edukacji ekonomicznej.

Opis kierunków i specjalności na studiach niestacjonarnych I stopnia WE UG

Opis kierunków i specjalności na studiach niestacjonarnych II stopnia WE UG

Studia niestacjonarne z akredytacją ACCA

Studia niestacjonarne Telemedycyna i projekty w ochronie zdrowia

W przypadku studiów stacjonarnych I stopnia kandydaci  zarejestrowani w lipcu mają nadal szanse, aby znaleźć się na liście studentów w ramach rekrutacji uzupełniającej, która odbędzie się na początku września. Jest to szansa dla tych wszystkich kandydatów, którym niewiele zabrakło, aby dostać się na wymarzony kierunek.

Jeśli chodzi o studia niestacjonarne I stopnia rejestracja w rekrutacji podstawowej trwa jeszcze do 6 września.

Do 6 września trwa także dodatkowa rekrutacja na wolne miejsca na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych II stopnia.

Informacje na ten temat wrześniowej rekrutacji znaleźć można pod linkiem:

Rekrutacja dodatkowa na Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego

Ostateczną liczbę nowoprzyjętych studentów na studia stacjonarne i niestacjonarne poznamy pod koniec września.

Wydział Ekonomiczny jest największym ośrodkiem kształcenia ekonomicznego wśród uczelni publicznych w północnej Polsce.

Zapraszamy na studia
na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego!