Profesorowie wizytujący UG

Opublikowano 26 stycznia 2024 roku

Sukces WE w konkursie "Profesorowie wizytujący UG"

Z wielką przyjemnością informujemy, że w IV edycji uniwersyteckiego konkursu "Profesorowie wizytujący UG" finansowanie uzyskały dwa wnioski zgłoszone przez pracowników Wydziału Ekonomicznego.

Program „Profesorowie wizytujący UG” zyskał duże uznanie wśród pracowników Uniwersytetu Gdańskiego, realizujących działalność naukową lub/oraz dydaktyczną we współpracy z zagranicznymi badaczami.

W IV edycji konkursu złożono aż 38 wniosków. Wśród laureatów zwycięskich wniosków dotyczących programu zagranicznych profesorów wizytujących, znalazło się 14 naukowców z 12 krajów (RPA, Niemiec, Kanady, Iranu, Stanów Zjednoczonych, Kolumbii, Uzbekistanu, Japonii, Norwegii, Holandii, Rwandy i Austrii).

Luis A. Guzman z Universidad de los Andes (Kolumbia), zaproszony został przez dr hab. Monikę Bąk, prof. UG z Wydziału Ekonomicznego. Celem wizyty są działania dydaktyczne oraz naukowe z zakresu urbanistyki i transportu.

Rotem Shneor z University of Agder (Norwegia), zaproszony został przez dr Joannę Adamską-Mieruszewską z Wydziału Ekonomicznego. Celem wizyty jest realizacja działań dydaktycznych i badawczych związanych z crowdfundingiem.

Komisja ds. weryfikacji wniosków dokonuje oceny nadesłanych zgłoszeń pod względem renomy zapraszanego naukowca, prestiżu jego macierzystego ośrodka naukowego, wzmocnienia istniejącej współpracy międzynarodowej pomiędzy ośrodkami, interdyscyplinarności tematyki badawczej, wpływu na jakość kształcenia oraz wymiernych efektów naukowych wizyty.

Jak stwierdziła Prorektorka ds. Współpracy Międzynarodowej UG dr hab. Anna Jurkowska-Zeidler, prof. UG: „Program „Profesorowie Wizytujący” to bardzo mocny element naszej strategii umiędzynarodowienia ,,w domu’’. To otwarcie naszego kampusu dla gości zagranicznych, a przede wszystkim różnorodność, wielokulturowość i wielojęzyczność w naszym życiu akademickim. Dzięki programowi studenci i badacze mają okazję do spotkań ze znakomitymi naukowcami z całego świata”.

Więcej szczegółowych informacji na temat konkursu "Profesorowie wizytujący Uniwersytet Gdański" i jego wyników znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: Wyniki IV edycji programu „Profesorowie Wizytujący UG”. 14 laureatów z całego świata | Aktualności - Uniwersytet Gdański