Mistrzowie Wirtualnej Przedsiębiorczości

Opublikowano 17 grudnia 2021 roku

Studenci interdyscyplinarnych kierunków Biznes i technologia Ekologiczna oraz Biznes chemiczny prowadzonych przez Wydział Ekonomiczny UG i Wydział Chemii UG zostali laureatami konkursu w ramach projektu Smart Progress realizowanego przez samorząd województwa gdańskiego.

W konkursie wystartowało 10 zespołów z pomorskich szkół wyższych. Studenci mieli okazję na kilka tygodni wcielić się w rolę właścicieli agencji interaktywnych. Wirtualne przedsiębiorstwo, które wygrało rywalizację prowadzili: Rozanna Kołodziej, Kajetan Wencki, Mateusz Godlewski i Jakub Walczak.
Zwycięzcy konkursu są studentami II roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Biznes i technologia ekologiczna.

Nasi studenci: Rozanna Kołodziej, Kajetan Wencki, Mateusz Godlewski i Jakub Walczak prowadzili własne, wirtualne przedsiębiorstwo, konkurując z pozostałymi uczestnikami na wirtualnym rynku.

Drugie miejsce zajęli studenci z Wydziału Ekonomicznego i Wydziału Chemii Uniwersytetu Gdańskiego, z kierunku biznes chemiczny, studiów również prowadzonych przez Wydział Ekonomiczny i Wydział Chemii UG.

Pomorskie Mistrzostwa Wirtualnej Przedsiębiorczości to konkurs skierowany do studentów pomorskich uczelni. W szczególności chodzi o studentów kierunków związanych z tzw. Inteligentnymi Specjalizacjami Pomorza.
W biznesowej symulacji, zespoły musiały podejmować realne decyzje dotyczące np. struktury zatrudnienia, cen oferowanych produktów czy zagadnień marketingowych. Dzięki przebiegowi gry uczestnicy mogli poznać tajniki zarządzania firmą i przygotować się do rywalizacji na rzeczywistych rynkach biznesowych.

Źródło: Oto przyszli liderzy pomorskiego biznesu. Poznaj Mistrzów Wirtualnej Przedsiębiorczości -Pomorskie.eu