Katedra Zrównoważonych Procesów Rynkowych

 

 

 

 

 

 

  

                             

 

 

Dr hab. Anna Maria Nikodemska-Wołowik

profesor Uniwersytetu Gdańskiego

 

Profil Pracownika


Anna Maria Nikodemska-Wołowik posiada stopień naukowy doktora habilitowanego (nadany w VI 2009 r.) i jest zatrudniona na Wydziale Ekonomicznym na stanowisku profesora Uniwersytetu Gdańskiego. Ukończyła studia na UG na kierunku handel zagraniczny. Posiada certyfikaty otrzymane na uczelniach zagranicznych: Harvard Business School, IESE Business School, University of Strathclyde Business School. 

 
   

 Anna Maria Nikodemska-Wołowik pełni liczne funkcje organizacyjne i naukowe, łącząc pracę naukowo-badawczą z praktyką gospodarczą. Jest ekspertem w wielu projektach krajowych i międzynarodowych, m.in. South Baltic Programme i Operational Programme Human Capital finansowanych przez UE, a także kierownikiem projektu Narodowego Centrum Nauki. Należy do International Family Enterprise Research Academy, Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, IESE Business School Alumni Association, projektu „Znane Ekspertki”. Za swoje dokonania otrzymała nagrody naukowe i odznaczenia państwowe. 

 

 

 

   

Jest autorką/współautorką ponad 100 publikacji naukowych wydanych w Polsce i za granicą (m.in. w Journal of Consumer Behaviour, Journal of Family Business Management, Journal of East-West Business, Economics & Sociology, Entrepreneurial Business and Economics Review, The Marketing Review), w tym pierwszej na świecie publikacji międzynarodowej, dotyczącej tożsamości polskich przedsiębiorstw rodzinnych (w 2006 r. w The Marketing Review).  Właśnie w 2006 r. zainspirowała swoją prezentacją decydentów w PARP do stworzenia programu, dedykowanego przedsiębiorstwom rodzinnym i weszła w skład grupy projektowej. 

 

Obszary badawcze:

  • zachowania konsumentów, 
  • przedsiębiorstwa rodzinne,   
  • jakościowe badania marketingowe, 
  • ochrona własności intelektualnej, 
  • tożsamość organizacji . 
 

 

Kontakt: anna.nikodemska-wolowik@ug.edu.pl